Geri Dön
TeknolojiiPhone 13 serisi rekor kırmayı başardı

iPhone 13 serisi rekor kırmayı başardı

iPhone 12 ile kıyaslandığında çok 'farklı olmadığı' için eleştirilen ancak iş ön sipariş rakamlarına gelince rekor kırmayı başaran Apple, tekrar dikkatleri üzerine çekti.

iPhone 13 serisi rekor kırmayı başardı

Apple geçen hatfalarda yeni iPhone serisini tanıttı ve kısa bir süre önce de ön siparişlerini bazı bölgelerde açtı. Yeni iPhone ailesi yenilik olmadığı sebebiyle eleştirildiği dönemde bir günde 5 milyondan fazla ön sipariş aldı. 

Teknoloji devinin ilk planı iPhone 13 serisini belirli ülkelerde 17 Eylül tarihinde ön siparişe açmak ikincisiyse 24 Eylül'de de teslimatlarına başlamaktı. Çin'de başlayan ön siparişler, 5 milyonun üzerinde seyretti. Bir de bu rakam Apple'ın resmi internet sitesinden olan siparişleri kapsamıyor. Yani aslında ön sipariş rakamı bunun çok da üstünde. 

Normal şartlar altında 24 Eylül'de teslimatların başlaması bekleniyordu ancak yoğunluk sebebiyle bunun ertelenebileceği de aktarılıyor. Benzer bir talep patlaması da ABD'de yaşandı. Bu talebe yönelik teslimatların ekim ayının sonuna kadar sarkabileceği tahmin ediliyor. 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler