Geri Dön

LG, iPhone X için ekran üretmediğini açıkladı

LG Display, iPhone X’ler için hiçbir ekran üretimi yapmadığını açıkladı. Buradan da Apple’ın ekran üretimi konusunda tamamen Samsung’a bağlı olduğu çıkartılabilir.

LG, iPhone X için ekran üretmediğini açıkladı

milliyet.com.tr

iPhone modellerinin hepsinde LCD ekranlar görmeye alışıkken iPhone X bir yenilik yaparak OLED ekranla karşımıza çıktı. Ancak bu OLED ekranın üreticisinin kim olduğu bilinmiyordu.

iPhone X için üretilmiş OLED ekranların birçoğunu Samsung’un ürettiğini zaten biliyorduk. Kalan kısmının da dünyanın en büyük OLED ekran üreticilerinden biri olan LG’nin ürettiği konuşuluyordu ancak LG bu söylentilere bir açıklık getirerek iPhone X için ekran üretmediğini açıkladı.

Samsung’un OLED ekran teknolojisi 2010 yılında piyasaya giriş yapmıştı ancak Apple bu teknolojiyi iPhone’larda kullanmadan önce yeterince gelişmesini beklediğini açıklamıştı. iPhone X’le birlikte nihayet OLED teknolojisinin Apple için yeterli seviyeye geldiğini görmüş olduk.

Elektrikli araçlar için kendi şarjını doldurabilen sistem geliştirdiErzurum’da ‘Dadaş Kaşif’ lakaplı Abubekir Taşbaşı, tekerleği döndükçe elektrik üreten, evin tüm ışıklarını yakan ve cep telefonunu şarj eden 'akıllı motosiklet' geliştirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber