Geri Dön

Nokia 9 çift arka kamera ve çerçevesiz ekranla yakında geliyor

Nokia 9 hakkında söylentiler son zamanlarda oldukça fazla gelmeye başladı. Birkaç gün önce Nokia 9 sızdırıldı ve çift arka kamerasıyla cam arka kapağını gördük. Şimdi, Nokia 9'un en son görüntüsünde telefonun ön tarafını görüyoruz.

Nokia 9 çift arka kamera ve çerçevesiz ekranla yakında geliyor

milliyet.com.tr

Nokia'nın yeni amiral gemisi Nokia 9 hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Daha önce Nokia 9'un arka cephesini gözler önüne seren görüntüleri sizlerle paylaşmıştık. Şimdiyse çinli sosyal ağ Baidu, portakal rengindeki Nokia 9'un tasarımını paylaştı. Görselden Nokia 9'un büyük ekranlı, muhtemelen 5,7 inç veya daha büyük olan bir telefon olacağı ve iPhone X gibi neredeyse çerçevesiz olacağı söylenebilir.

Nokia 9 çift arka kamera ve çerçevesiz ekranla yakında geliyor

Nokia 9'un QHD çözünürlüğünde OLED ekran ve 3D cam arka panelle gelmesi bekleniyor. Nokia 9'da kablosuz şarj özelliği nedeniyle 3D cam arka panel kullanıldığı belirtiliyor. Nokia 9'un diğer teknik detayları arasında Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 4GB RAM, 64GB dahili depolama, cam ve metal gövde, Zeiss lens teknolojisine sahip çift arka kamera ve kablosuz şarj gibi özellikler yer alıyor.

Nokia 9 çift arka kamera ve çerçevesiz ekranla yakında geliyor

Nokia 9 ve Nokia 8 arasındaki en büyük farkın ekran boyutu olması bekleniyor. Nokia 8, 5.3 inç ekrana sahip kompakt bir telefon olsa da Nokia 9, muhtemelen daha büyük bir telefon olacak. Nokia 9'un en az 5.7 inçlik bir ekrana sahip olması bekşleniyor. Parmak izi algılayıcısı önde olan Nokia telefonlarının aksine, Nokia 9'un parmak izi algılayıcı arkasında olacak. Ayrıca cihazda iris tarayıcı da yer alabilir.

Nokia 9'un Avrupa'da 749 euro civarında bir fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor.

3 Ağustos 2020 Magazin Haberleri Bülteni3 Ağustos 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber