Geri Dön

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ nasıl bir tasarıma sahip olacak?

Samsung Galaxy S9 ve S9+ modellerinin bu yılın ilk yarısında gelmesi beklenirken cihazlar hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Galaxy S9 ve S9+'ın ortaya çıkan son görüntüleri cihazların tasarımını tamamıyla gözler önüne seriyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ nasıl bir tasarıma sahip olacak?

Onur Binay/milliyet.com.tr

Şubat ayında gerçekleşecek MWC 2018 etkinliğinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S9 ve S9+ modelleri hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Samsung Galaxy S9 ve S9+, son haftalarda birçok kez sızdırıldı. Sızıntıların çoğu özellikle tasarım dili bakımından büyük öneme sahip olmakla birlikte, kullanıcılara birkaç ay içinde piyasaya çıktığında cihazların nasıl bir görünüme sahip olabileceği konusunda net bir görüntü verebiliyor.

Android Headlines'ın Çin'in Twitter'ı olarak nitelendirilen Weibo’da bulduğu fotoğraflar resmi basın fotoğraflarına çok benziyor. Her iki telefon da görünüş açısından Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’a önden çok benziyor. Kavisli ekranlar, ince ekran çerçeveleri aynı olacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ nasıl bir tasarıma sahip olacak

Ancka her iki telefonun da arka yüzü değişti. Parmak izi tarayıcı kamera lensinin hemen altına taşındı. Arka kısımda ama ulaşılması kolay ve daha merkezi bir konumda. Görüntüler, Samsung'un 3.5mm kulaklık jakını koruyacağını da gösteriyor. Görünüşe göre Samsung, kulaklık jakını henüz bitirmeye hazır değil.

Kameradan bahsedersek Galaxy S9'un tek lens kamera objektifi ile geldiği görülebilir. Galaxy S9+'da tıpkı Galaxy Note 8'deki gibi dikey olarak konumlandırılmış çift kamera kurulumu var.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ nasıl bir tasarıma sahip olacak

Her iki akıllı telefon da Galaxy S8 serisine benzer bir "Infinity Display" olacak. Galaxy S9'da yüzde 90'a varan ekran kasa oranı olabilir.

Daha öncekiler gibi, Samsung Galaxy S9 ve S9+, bölgeye bağlı olarak farklı işlemcilerle gelecek. ABD varyantlarına Snapdragon 845 işlemci, Hindistan ve Avrupa'da da Samsung'un Exynos 9810 mobil işlemciyle güç verilecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber