Geri Dön
TeknolojiKapanan Hat Nasıl Açılır? Operatöre Göre Kapanan Hatları Açtırma Yöntemleri...

Kapanan Hat Nasıl Açılır? Operatöre Göre Kapanan Hatları Açtırma Yöntemleri...

Cep telefonları sim kart ile çalışmaktadır. Bu kartlar faturalı olabilir ya da her ay TL yüklemesi yapılabilir. Faturası geciken ya da belli bir müddet TL yüklenmeyen hatlar kapanmaktadır. Kapanan hat nasıl açılır? Operatörlere göre kapanan hatları açtırma yöntemleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

Kapanan Hat Nasıl Açılır? Operatöre Göre Kapanan Hatları Açtırma Yöntemleri...

 Kapanan hatların açılmasının mümkün olup olmadığı insanlar tarafından merak edilmektedir. Farklı operatörlerde farklı hat açtırma yöntemleri bulunmaktadır. Bu nedenle hattınız hangi operatöre aitse onun yöntemi ile hattınızı açtırmanız gerekmektedir.

 Kapanan Hat Nasıl Açılır?

 Faturanın ödenmemesi halinde ya da uzun süreli TL yüklenmediği zaman hatlar kapanmaktadır. Bu durumda hattın tekrar açılıp açılmayacağı merak edilmektedir. Bu durumda hatlar tekrar açılabilir. Ancak bunun için bir açma ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

 Genelde operatörlerde hattınızın bir yıl içindeki ilk gecikmiş borcunda açma ücreti faturaya yansıtılmamaktadır. Faturalı hattın kapanması halinde borcun ödenmesi durumunda hat tekrar açılır ve hizmet almaya devam edebilirsiniz.

 Operatöre Göre Kapanan Hatları Açtırma Yöntemleri Nelerdir?

 ​​​​​​Operatörlere göre hattın açılması yöntemleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle hattın bağlı olduğu operatöre göre açtırmak gerekir. Faturalı hatlarda borçtan dolayı kapanması halinde fatura tekrar ödendiği zaman hizmet almaya devam edebilirsiniz.

 Hattın kapanması durumunda belli bir kapanma ücreti hesaba yansıtılmaktadır. Kısıtlanmış ya da tamamen kapatılan hatlarda hizmetlerin tamamen durdurulması durumunda kapanma ücreti tekrar alınmamaktadır. Hizmet sunumunda durdurulma olmadan tamamen kapanan hatlarda ise kapanma ücretleri faturaya yansıtılmaktadır. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler