Geri Dön
TeknolojiTikTok akımına katılan 12 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

TikTok akımına katılan 12 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

TikTok'ta Blackout Challenge adı verilen bir dayanıklılık meydan okumasına katılan 12 yaşındaki çocuk nefessiz kalması sebebiyle hayatını kaybetti. Yaşanan olay sonrası inceleme yapan uzman ekip, çocuğun katıldığı akımın çok tehlikeli olduğunu söylüyor.

TikTok akımına katılan 12 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Dünyanın en popüler mobil uygulaması haline gelen TikTok içinde pek çok meydan okuma ve akım oluyor. Kullanıcılar bazen bir yerlerden atlarken, bazılarıysa yedikleri yiyecekler ile bu akıma katılıyor. Platformda ise en son Blackout Challenge adı verilen bir akım başladı. Bu akımda dayanıklılık ölçülüyor ve kullanıcılar farklı şekillerde dayanıklılıklarını gösteriyor. ABD'nin Colorado eyaletinde yaşayan Joshua Haileyesus, katıldığı bu akımda kendisini nefessiz bıraktı ve hayatını kaybetti. 

TİKTOK'TAN SOMUT HAMLE GELDİ

TikTok hakkında tartışmaları tekrar başlatan ve konu hakkında çalışmalara başlayan kolluk kuvvetleri, çocuğun nefessiz kaldığı için bayıldığını bulunduğunda ise nefes almadığını hastaneye kaldırılmasına rağmen hayatını kaybeden 12 yaşındaki Joshua, bu akım için ayakkabı bağı kullanmış.

Konu hakkında kolluk kuvvetlerine ek olarak TikTok yetkilileri de inceleme başlattı. TikTok tarafından #blackoutchallenge etiketi engellendi.

Daha önce de TikTok ve Instagram gibi popüler platformlar üzerinden başlatılan akımlar ve meydan okumalar gerçekten tehlikeli boyutlara varabildiğini görmüştük. Bundan önce İtalya’da da benzer bir hikayeyi okumuştuk. 10 yaşında TikTok hesabından popüler bir akıma katılmak için video çeken küçük kız hayatını katıldığı bir akım sebebiyle kaybetmişti. Bunun üzerine TikTok’a İtalya’da geçici bir süreliğine kısıtlama gelmişti.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler