Geri Dön
TeknolojiViber Nedir, Nasıl Kullanılır? Viber Kimini Güvenli Mi?

Viber Nedir, Nasıl Kullanılır? Viber Kimini Güvenli Mi?

İndirilebilir yazılımlardan olan viber son aylarda iyice popüleritesi artmıştır. Whatsapp kullanmak istemeyen kişiler whatsapp uygulamasına alternatif olarak düşündüğü birçok program vardır. Bu programların başında da viber uygulaması gelmektedir. Viber en güvenilir mesajlaşma uygulamalarından birisi olarak bilinmektedir. Peki Viber nedir? Viber nasıl kullanılır? Viber kimin? Viber üvenli mi? İşte viber ile ilgili bilinmesi gereken her şey.

Viber Nedir, Nasıl Kullanılır? Viber Kimini Güvenli Mi?


Viber akıllı telefonlar ya da masaüstü bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz programlardan bir tanesidir. Hem Android hem de IOS platformlarında rahatlıkla kullanılabilir. Dünya genelinde oldukça yaygın bir mesajlaşma uygulaması olarak bilinmektedir. Viber dünya genelinde 200 milyonu aşkın olarak kullanıcısı bulunmaktadır. Türkiye'den de kullanıcısı oldukça fazladır.

Viber Nedir?

Viber sesli görüşmeyi ve mesajlaşmayı sağlayan 3g ve Wifi aracılığı ile kolaylıkla kullanılan bir programdır. Viberin bütün yazılımı sahiplidir. Viber kullanıcıların hem görüntülü hem de sesli bir şekilde görüşmesini sağlar. Aynı zamanda mesaj esnasında da kullanıcıların birbirine mesaj göndermesini de olanak tanımaktadır. Viber hem microsoft hem de Linux destekli olan bir yazılımdır. Herhangi bir şekilde hesap açmadan direkt olarak mesajlaşmanızı sağlayan kullanışlı bir programdır.

Viber Nasıl Kullanılır?

Viberin kullanılması son derecede kolaydır. Viber uygulamasını indirdikten sonra uygulama için herhangi bir hesap açmanıza gerek kalmıyor. Yalnızca telefon numarasına ihtiyaç duyuyor. Telefon numaranızı girdikten sonra daha sonra telefonunuza bir doğrulama mesajı gelecektir. Doğrulama mesajını da doğru bir şekilde girerek viber uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Sadece viber kullanan arkadaşlarınızın da rehberinize kayıtlı olan numaraları burada görebilirsiniz.

Viber Kimin Güvenli mi?

Viber uygulaması bir Japon şirketi olan Rakuten INC firmasına ait olan bir uygulamadır. Dünya genelinde 200 milyonu aşkın olan bir kullanıcıya sahiptir. Viber tamamen güvenilir olan bir mesajlaşma uygulaması olarak bilinmektedir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler