Ali Eyüboğlu

Ali Eyüboğlu

aeyuboglu@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

Şarkıcı Gülay, geçirdiği üç kanser ameliyatından sonra ekonomik olarak zor günler geçirdiği iddiasıyla sosyal medyada hakkında yazılanlara isyan etti.

“Yıllardır buğulu sesinden türküler dinlediğimiz Gülay, maddi ve manevi zor günler geçiriyor. Gülay için bir şeyler yapmalı. Onu kaderiyle tek başına bırakmamalı. Sanatçı için yardım kampanyası başlatmalı” diye sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve yorumlar şarkıcıyı hem üzdü hem de kızdırdı.

Gülay niye isyan etti

Gülay, 13 yıl önceki “MESAM sigorta şirketini değiştirince kanser tedavisinden muaf edildim. Babamdan kalan emekli maaşıyla ayakta durmaya çalışıyorum” açıklamasının, yeniymiş gibi alınarak, bağış ve yardım çağrısı için dayanak gösterilmesine şu sözlerle itiraz etti:

Haberin Devamı

“Burnum düşse eğilip, yerden almayacak kadar onurlu, gururlu, dimdik duran biri insanım. Malulen emekli maaşım var. Sahne çalışmalarım oluyor. YouTube ve Spotify’dan telif gelirlerim var. TRT Müzik’te program yaptım. Bana yetecek gelirim var ve hiç lüks giderim yok. Köyceğiz’e yerleştim, kiram 6 bin lira! Hayvanlarım var, sokaktaki hayvanlar var, onlara para harcıyorum. Gelirim bunlara gidiyor ve kazancım da bana yetiyor. Yardıma muhtaç değilim. Zaten ölsem de kimseden bir şey istemem. Benim de yapım bu... Hâl böyleyken sosyal medyada aslı astarı olmayan bilgilerle adıma duygu sömürüsü ve yardım kampanyası çağrıları yapılması bir hayli üzdü beni.”

Gülay niye isyan etti

Büyük Kulüp’te büyük yarış var

1882 yılında kurulan Türkiye’nin en eski sosyal kulübünde 23-24 Mart tarihlerinde gerçekleşecek yeni yönetim seçiminde ilk kez beş aday yarışacak.

150 bin lira olan giriş ücreti Haziran 2023’te 500 bin liraya çıkan ve 9 bin 500’e yakın üyesi olan Büyük Kulüp’ün yeni başkanı olmak için yarışacak adaylar Melih Tavukçuoğlu, Mehmet Nuri Kuriş, Talat Yılmaz, Erkan Ülker ve Ali Ulvi Erim.

Üyesi olmadığım için ara sıra gazeteci olarak adım attığım, son yıllarda ise Caddebostan Sahili’ndeki yürüyüşlerde önünden geçtiğim Büyük Kulüp’te bu kez başkan adaylarından Melih Tavukçuoğlu’nun üçüncü ‘Medya Buluşması’na gittim.

Haberin Devamı

“Deneyim büyük, hedefler büyük” diyerek, yola çıkan Tavukçuoğlu, 33 yıldır üyesi, 20 yıldır yöneticisi olduğu Büyük Kulüp’ü, listesine aldığı arkadaşlarıyla birlikte ‘şeffaf, hesap verebilen ve katılımcı’ bir anlayışla yönetmeye talip olduklarını söyledi.

Ünlü sunucu Simge Fıstıkoğlu’nun kayınpederi olan iş insanının listesinde ise şu isimler var:

Sabancı Holding eski CEO’su Mehmet Göçmen, Garanti Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Adnan Memiş, iş insanı Hüseyin Aytemiz, Türk Ytong CEO’su Fethi Hinginar, Bayegan CEO’su Burcu Üstüner, TÜRMOB Genel Başkan Yardımcısı İrfan Hüseyin Yıldız, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Kulak, Doğuş Holding Yönetim Kurulu eski Üyesi Cem Yurtbay, Prof. Dr. Selami Mahmutoğlu ve Doç. Dr. Bülent Demir.

İlk kez beş adayın yarışacağı Büyük Kulüp üyeleri, bakalım hangi başkan adayını ve ekibini seçecek?

GÜNÜN SÖZÜ: “Bir insana en doğru yolu gösteren şey kendi vicdanıdır.” (Jane Austen)