Aksaray AKSARAY’DA SAĞLIKÇILAR AVRUPA’DA STAJ YAPTI

AKSARAY’DA SAĞLIKÇILAR AVRUPA’DA STAJ YAPTI

09.06.2016 - 10:49 | Son Güncellenme:

.

AKSARAY’DA SAĞLIKÇILAR AVRUPA’DA STAJ YAPTI

Aksaray’da Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ’Pediatrik acillerde minik bedenlere nefes ve hayat veren eller stajı’ adlı mesleki eğitim projesi kapsamında iki gurup halinde Almanya ve İsveç’te 3 hafta staj eğitimi aldılar.
Aksaray’da Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri hazırladıkları ERASMUS projesi kapsamında Almanya ve İsveç’te 3 hafta süreyle staj eğitimi aldı. İki grup halinde gerçekleştirilen staj eğitiminde bir grup Almanya’da eğitim alırken, diğer grup ise İsveç’te eğitim aldı. Oldukça verimli geçen staj eğitiminde öğrenciler alanları hakkında yeni eğitim ve uygulamaları geliştirme fırsatı buldu.
Proje hakkında bilgi veren Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hızır Faruk Maraşlıoğlu, yabancı ortaklarla gerçekleştirdiğimiz ekip çalışmasıyla, okullar arasında hızlı bir bilgi transferinin sağlandığını belirterek, “Proje, öğrencilerin ve öğretmenlerin projelerde katılımcı olarak innovatif düşünmelerini sağladı. Projemiz sayesinde hem öğretmenlerimiz Avrupa boyutunda mesleki eğitimini incelemiş, yerinde uygulamalarını görmüş, bizzat atölyede pratik dersler yapmış olarak büyük bir tecrübe ile dönerken, öğrencilerimiz de, Avrupa boyutunda mesleki eğitimini yerinde alarak çok yönlü tecrübelerle ülkemize geldiler” dedi.
KÜLTÜR ALIŞVERİŞİ OKULA YENİ VİZYON KATTI
Projeye katılan öğretmen ve öğrencilerin yaşadıkları tecrübelerle kendilerini daha da geliştirmiş olduklarını ifade eden Maraşlıoğlu, “Öğretmen ve öğrencilerimiz kazanımlarını okuldaki diğer bireylere de anlatacaklar. Amacımız tüm alanlarda daha kaliteli bir eğitim verebilmektir. Ayrıca proje kapsamında gerçekleştirmiş olduğumuz kültür alışverişinin okullarımıza yeni bir vizyon ve heyecan kazandıracağına, eğitim kalitemizin artacağına ve sonuç olarak bölgelerimizde tercih edilen okul olacağımızı düşünüyoruz. Projemize hibe desteği veren AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’na teşekkür ederiz. Projemizin hayırlı olmasını dilerim" şeklinde konuştu.
Proje sorumlusu olan Meslek Dersleri Öğretmeni Perihan Keleş, bu proje sayesinde öğrencilerimiz kendi meslekleri hakkında yeni bilgi ve uygulamaları Avrupa’da yerinde görme fırsatı yakaladılar. Kendilerini geliştirmenin yanı sıra yeni bir kültürü de tanıma fırsatı yakaladılar ifadelerini kullandı.