Gündem
06.12.2017 - 15:35 | Son Güncelleme: 06.12.2017-15:42

İstanbul’a senenin ilk karı düştü. Peki, bu sene kış nasıl geçecek, beklentiler nasıl?

İstanbul’un belli kesimlerine mevsimin ilk karı düştü. Akşam üstü başlayan kar için meteorolojiden uyarılar peş peşe gelmeye başlamıştı, denildiği gibi de oldu. Sarıyer, Başakşehir ve Çekmeköy ilçelerinde kar yağışı akşam saatlerinde gerçekleşti.

Sitene Ekle

İçerisinde olduğumuz kış mevsiminin ilk karı Sarıyer, Başakşehir ve Çekmeköy gibi yüksek kesimlerde kendini belli etmiş olsa da Zincirlikuyu ve Okmeydanı’nda da zaman zaman etkisini gösterdi. Karyağışı kısa süreli olduğu için hızlı bir şekilde de eridi. Karın hızlı başlaması nedeniyle Kuzey Marmara Oto Yolu Girişi bir anda beyaz örtüye büründü. 



İstanbullular kar heyecanını sosyal medyadan paylaştı.

Karyağışının başlamasıyla yılın ilk karı İstanbullular tarafından heyecanla karşılandı. Bir çok İstanbullu karyağışını video çekerek ya da fotoğraflayarak sosyal medya kar sevincini paylaştı. 
İBB hazırlıklarını yaptı.

İstanbul’da kar başlamadan önce meteoroloji tarafından peş peşe kar yağışıuyarıları gelmeye başlamıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri de kar yağışının başlamasıyla harekete geçti. Kar küreme ve tuzlama araçları ana yollarda ki yerlerini aldı. İstanbulluların kış çilesini önlemek için çalışmalara başlandı. Yaşanabilecek olan tüm olumsuzluklara karşı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler hali hazırda beklemekteler.

Yılın ilk kar tatili haberi Düzce’den

Bolu Dağı geçişinde 50 santimetreye ulaşan kar kalınlığı ilk kar tatilini de beraberinde getirdi. Düzce’de okullar 1 gün süreyle tatil edildi. İstanbul’da ise güneş, yağmur, sulu kar ve yer yer karyağışı ara ara gözlemlense de hayatı olumsuz etkileyecek düzeye ulaşmadı. 



Bu akşam hava nasıl olacak?
Meteorolojiden gelen bilgilere göre Çekmeköy, Taşdelen Mahallesi’nde kar dün akşam iki santimetreye kadar ulaştı. Meteorolojiden bu akşam saatleriyle ilgili de bilgiler gelmeye başladı. Yağışlı hava bugün de etkisini gösterecek. 

Ne yapmalı

Araçların ve kullanıcıların sağlığı için kar lastiği taktırmaları ve kar için gerekli olan ekipmanlarını araçlarında bulundurmaları gerektiği tavsiye edilirken özellikle yüksek bölgeler de karyağışının etkisini tam anlamıyla hissettireceği bildirildi. Ayrıca günler öncesinden yapılan uyarılarda vatandaşların evlerini de su sayaçlarındaki donmaya karşı korumaları önerildi.


Bilgi YarışmasıAşağıdakilerden hangisi kış aylarından değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Zafer Bayramı"nı hangi tarihte kutluyoruz?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX