Anne olmaya hazır olduğunuzu gösteren işaretler

Annelik, bir kadının hayatında çok önemli bir zamandır ve bu durumu kucaklamaya hazır olduğunuzu söyleyen bazı işaretler vardır. Anne olmaya hazır olduğunuzu gösteren işaretleri paylaşıyoruz.

Anne olmaya hazır olduğunuzu gösteren işaretler

Anne olmak hiç de kolay bir şey değildir. Çok fazla çalışma ve çaba gerektirir. Tüm kadınlar anne olmak isteyecek diye bir durum elbette yok. Ancak bazı kadınlar gerçekten anne olmak için fazlasıyla uğraşırlar.

Anne olduğunuzda sorumluluklarınız artar ve uykusuz geceler için fedakârlık yapmak zorundasınız. Hayatlarını iyi bir anne olmak için mutlulukla bu yola adayan birçok kadın var. Bu kadınların gerçekten anne olmaya hazır olduğuna kanıtlayan işaretler nelerdir?

Kendinizi sevmeyi öğrendiyseniz…

Kendinizi sevmeyi öğrendiğinizde ve kendinizi olduğunuz gibi kabul ettiğinizde hayatınızda olmanız gereken en önemli yerde olacaksınız. Başkasını seven ve sevmeye teşebbüs etmeden önce kendinizi sevmeniz çok önemlidir. Kendini sevmezsen kendi çocuğunu da sevemezsin.
Çocuğu yetiştirmek istiyorsanız, çocuğu kendisiyle gurur duyan bir evde mutlu ve güvenli bir şekilde yetiştireceğinizden emin olmalısınız.

Hayatınız düzene oturmuşsa…

Hayatınız iyi kurulmuş bir yerdeyse, kendiniz ve çocuğunuz için güvenli, rahat bir gelecek sağlayacak yeterliliğe eriştiyseniz anne olmaya hazırsınız.
Hayatta kendinize ait bir yer edinmek önemlidir. Bir ev satın almak sizi kira ödeme gibi birçok masraftan kurtaracaktır. Hayatınızı güvenli ve sağlam temellere oturtulduğunuz zaman, bir çocuğa sahip olma düşüncesine sahip olmanız doğaldır.

Yatırım yaptıysanız…

Bir çocuğa sahip olmakla görevli olduğunuzu düşünüyorsanız yatırım yapmanız gerekiyor. Varlıklarınızın değeri belli bir sürede artacaktır, bu durumda herhangi bir acil durum söz konusu olduğunda hayatı biraz daha dengeli ve güvenli hale getirir. Birkaç akıllıca yatırım ve özenle planlama yaparak kendi ailenizi kurmaya başlamanın yolunda iyi bir adım atabilirsiniz.

Sadık, sevgi dolu bir ilişki içindeyseniz…

Mutlu ve istikrarlı bir ilişki içinde olmak dünyaya bir çocuk getirmeye hazır olduğunuzun bir başka önemli işaretidir. Birçok kişi kendisini bir mücadele olarak görür ve hızlı tempolu dünyamızda ilişkinizi canlı tutmak ve iteklemek için çok uğraşmanız gerekir. Siz ve eşiniz ailenizi genişletmek için bebek istiyor olabilirsiniz, sevecen ve güvenli bir ortamda olmak, sağlıklı ve mutlu bir bebek için şarttır.

Ebeveynlik haberlerine tamamen sahipseniz…

Bazı garip nedenlerden ötürü ebeveynlik haberlerine tamamen girdiniz ve ebeveynlik hakkında konuşan ünlüleri dinlediniz ve çeşitli dergiler okudunuz, devam edin. Ebeveynlik haberi sizin için çok heyecan vericidir ve kendinizi tamamen yeni ebeveynlik eğilimlerinde veya ebeveynlik stillerinde hissedebilirsiniz. Bu hisse sahipseniz anne olmaya hazırsınız.

İçgüdüsel olarak yolcuları koruyorsanız…

Araba kullanan sizsiniz ve acilen frenlere basmanız gerekiyorsa, elinizde içgüdüsel olarak yolcuları koruma duygusu oluşuyorsa, bu annelik içgüdüleriniz zaten orada olduğunu ve ne olursa olsun kendinizi korumadan önce çocuğunuzu koruyacağınız anlamına gelir.

Bütün evi çantanıza gezdiriyorsanız…

Bir bebek sahibi olmak her zaman her türlü durum için bir hazırlığa muhtaç olmanız demektir. Bu çoğu zaman bebeğin ihtiyaç duyacağı her şeyi yanınızda rahatça taşımak zorunda kalmanıza neden olur. Zaten çantanızda bir sürü eşya almaya alışkın biriyseniz, kesinlikle bir anne olmak için hazırsınız demektir.

Çocuk bölümünde gezinmeyi seviyorsanız…

Elbise mağazalarında çocuk bölümünde gezinmeyi büyük bir sevinç ve zevk içerisinde yapıyorsanız, bu koridorları dolaştığınızda kendinizin bir anne olduğunu düşünüyorsanız ve çocuk kıyafetleri gördüğünüzde çocuğunuz olduğunu düşünüp bu minik, şirin kıyafetlerin içerisinde neye benzeyeceğini hayal ediyorsanız anne olmaya hazırsınız.

Sevdiklerinize ait çocuklar ile doldurulmuş bir albümünüz varsa…

Sosyal medyada yalnızca sevdiğiniz kişilerin değil onların çocuklarının da fotoğrafları ve videolarını paylaşıyorsanız, kendinizi çocuklarla birlikte gördüğünüz zaman mutlu oluyorsanız kendi çocuğunuz olduğunda nasıl hissedersiniz bir düşünün.

Yeğenlerinizi eğitmekle uğraşıyorsanız…

Çocuk istemekle ilgili en önemli şey neredeyse her tür duruma hazır olmaktır. Eğer daha önce bebek bakımı yapmayı seven, disiplinle uğraşan ve küçük çocuklara bakan biriyseniz kendi bebeğinizi kucağınıza almaya hazırsınız demektir. Çocuklarla uğraşmak kolay değildir; buna alışırsanız ve bu durumu beğenirseniz sizi gerçekten geride tutan hiçbir şey olmayacaktır.

Çoklu görevleri yapabiliyorsanız…

Bir çocuğa sahip olmayı düşünüyorsanız sahip olmanız gereken en önemli beceri yönlerinizin gelişmiş olmasıdır. Çok görevli ve aynı anda birçok şeyi kontrol edebilme özelliği küçük bir çocuğunuz olduğunda dikkat etmeniz gereken bir şeydir. Çocuklar meraklıdır ve bir yerde sabit oturmayacaklardır.

Doğum ve annelik hikayelerini dinlemekten hayranlık duyuyorsanız…

Arkadaşlarınızın ya da annenizin doğum hikayelerini duyduğunuz zaman bu hikayelerin komik, acılı, üzücü olup olmamasına bakmada kendinizi her zaman bu konuyla meşgul olurken buluyorsanız içinizde bir yerlerde bebek özlemi duyuyor olabilirsiniz.

Hazır olduğunuzu biliyorsanız…

Bazen insanlar annelerinden anneliğe hazır olduklarını söyleyecek işaretlere ihtiyaç duymazlar. Tek istedikleri neyi istediğini ve neyin peşine düşmesi gerektiğini bilmeleri yeterlidir.
Bazı anneler çocuklarıyla ilgilenmek ve onları mutlu edecek kadar ilgili bir şekilde doğarlar, eğer siz de bunlardan birisiyseniz, bunu sadece siz hissedersiniz.

Merve Ağdağlı / PembeNar Özel


Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.

Şehirde Turist

Şehirde Turist
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
KOVA
BALIK
Bugün

Bugün maddi kazançlarınızla ilgili konularda daha fazla düşünebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konularda yeniden harekete geçmek sizi rahatlatacaktır. Sabah saatlerinde hayaller içinde olabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda akıcı koşullar söz konusu. Gün içinde kendi fikirlerinizi yaymak için çaba gösterebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde kişisel hassasiyetiniz olan konulara daha fazla yönelmek isteyebilirsiniz. Bazı konularda yeni başlangıçlar yapmak için harekete geçebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konulara başkalarının katılması sizi daha fazla motive edebilir. İşlerinizde kendi fikirlerinizi savunmak için çaba gösterebilirsiniz. Değişimler yaşanabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün bilemediğiniz konularda fikir belirtmemeye özen göstermelisiniz. Kendinizi öne attığınız durumlar olabilir. Elinizde olmayan nedenlerden dolayı kontrol kaybı yaşayabilirsiniz. Sabah saatlerinde olayları net görmekte zorlanabilirsiniz. İşlerinizi toparlamak için başkalarından yardım almanız sizi rahatlatacaktır.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün gelecek planlaması yapmak isteyebilirsiniz. Beklentileriniz için harekete geçmek daha kolay olacaktır. Gün içinde arkadaşlarınızla paylaşım içinde olabilirsiniz. Yakın ilişkilerinizde değişim dönüşüm yaşayabilirsiniz. İş hayatınızda fikirlerinizi savunmak isteyebilirsiniz. Alacağınız destekler olsa da kendinizi ön plana atmadan önce düşünmelisiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İş hayatınızdaki gelişmeler sizi toparlanmaya itebilir. Hedeflerinize ulaşmak için yeni fikirler ortaya atabilirsiniz. Toplum önünde olmak sizi daha iyi hissettirecektir. Sorumlu olduğunuz konularda kısmetleriniz olabilir. Akışı koşullar söz konusu. Kendi egonuzu yumuşatmanız gereken zamanlar olabilir. Değişime açık olun.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün yeni ufuklara açılmak için adım atabilirsiniz. Bazı olayların bütünü görmek daha kolay olabilir. Başkalarının katılımla hayallerinizi daha rahat gerçekleştirebileceğiniz bir gündesiniz. Kendinizi çok daha rahat ifade edeceğiniz bir gündesiniz. Akşam saatlerinde yaşanacak değişiklikler keyfinizi kaçırmasın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde sizi endişelendiren konulara karşı daha hassas olabilirsiniz. Size kriz yaratacak konulara karşı dikkatli olmanızda fayda var. İlişkide olduğunuz insanlarla kopmalar yaşayabilirsiniz. İfadelerinize dikkat etmeniz gerekebilir. Finansal konularda yenilenmeye gidebilirsiniz. Duygusal yönden bağlayıcı koşullara dikkat etmelisiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eşinizle ilgili konularda daha hayalci olacağınız bir gündesiniz. Bazı konuları netleştirmekte zorlanabilirsiniz. Gün içinde akıcı koşullar söz konusu. Keyif aldığınız konularla ilgilenebilirsiniz. Ortaklı konularda tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Kendinizi ifade ederken karşınızdakinin durumunu da düşünmelisiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Çalışma hayatınızda sorumlu olduğunuz konulara konsantre olmakta zorlanabilirsiniz. İş arkadaşlarınızdan alacağınız desteklerle daha rahat ilerleyebilirsiniz. Risk almak isteyeceğiniz konular olabilir. İkili ilişkilerinize özen göstermelisiniz. Gün içinde doğabilecek imkânlar söz konusu. Hareketli bir gündeminiz olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün kendinize zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Yaratıcılığınızı ikili ilişkilerinize yönlendirmek isteyeceğiniz bir gündesiniz. Kendinizi ifade ederken biraz daha yumuşak olmaya özen göstermelisiniz. Bazı olayları net görmekte zorlanacağınız zamanlar var. Sorumlu olduğunuz konularda yeniden harekete geçebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde ailevi konular önem kazanabilir. Bazı işlerinizi bu nedenle ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Ev hayatınızda değişiklikler meydana gelebilir. Sorumlu olduğunuz işlerde konuların üstesinden daha rahat gelebilirsiniz. Yakın çevrenizden alacağınız destekler var. Planlarınızdaki değişiklikler uzun vade de iyi sonuçlar getirebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün oldukça hareketli, hızlı bir gündeminiz olabilir. Sabah saatlerindeki sözleşmelere dikkat etmenizde fayda var. Dikkatinizi toplamakta zorlanabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki değişiklikler sizi uğraştırabilir. Yeni haberler alabilirsiniz. İlişkilerinizi olgunlaştıracağınız olaylar yaşayabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz işlerinizde akıcı koşullar söz konusu.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber