iMessage ile mesajlarınızı kişiselleştirin

iMessage uygulaması Wi-Fi veya hücresel veri ağları üzerinden iOS aygıtlarına , Apple Watch’lara ve Mac'lere kısa mesaj, fotoğraf veya video gönderebilirsiniz. Kısaca bilgi vermek gerekirse iMessage cihazınıza yüklü olarak gelen bir iOS uygulamasıdır ve kurulum aşamasında etkinleştirilir, ancak daha sonra da açılabilir. Bir Apple aygıtına iMessage gönderirken iMessage Wifi bağlantınızı kullanır bu mesajlar her zaman şifrelenir ve mesajlarınız mavi metin balonları içinde görünür. WiFi bağlantınız yoksa iMessage'lar hücresel veri üzerinden gönderilir. Bu durumda hücresel veri ücretleri alınabilir. Eğer mesaj gönderdiğiniz diğer cihaz bir Apple cihazı değilse mesajınızı yeşil metin balonları içinde göreceğiniz SMS/MMS olarak da gönderebilirsiniz .  

iMessage ile özel bir kutlama mesajı göndermek için tüm ekranı kaplayan balonlar, konfetiler veya havai fişekler ile mesajınızı animasyonlarla süsleyerek sevdiklerinizi gülümsetebilirsiniz. Mesajınızı daha kişisel bir dokunuşla yazmak isterseniz el yazınızla yazdığınız bir notu da iMessage ile göndermeniz mümkün. Sevdiğinize gizemli ya da romantik bir mesaj yazmak isterseniz size görünmez mürekkebi denemenizi öneririz, bu şekilde gönderdiğiniz kutlama sadece karşınızdakinin parmağı üzerinde dolaştığı zaman görünüz olacak???? 

Sevdiklerinize yanında olmasanız bile kalbim seninle demek isterseniz Digital Touch kullanarak kalp atışınızı parmağınızla yapacağınız çizimleri hatta bir ateş topu bile gönderebilirsiniz.  Ayrıca iki parmağınızla Digital Touch ekranına dokunursanız animasyonlu bir öpücükle de mesajınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Çektiğiniz aile fotoğrafınızı, coşkuyla kaydettiğiniz sesli ya da görüntülü yeniyıl dileklerinizi de iMessage içine ekleyebilirsiniz. Ayrıca iMessage için artı özel bir App Store’unuz da var. App Store’da mesajlarınızı süslemek için pek çok farklı uygulama, oyunlar, müziklerin yanısıra Star Wars karakterlerinden Mickey Fareye, hatta Justin Bieber ya da Kim Kardashian gibi ünlülere kadar farklı çıkartma bulabilir, bunları özel mesajınıza ekleyebilirsiniz. En popüler ve ücretsiz uygulamalar için App Store’a göz atmayı unutmayın. Buraya tıklayarak 2017 için Editörlerin Seçkilerinden oluşan bir koleksiyona da ulaşabilirsiniz.

Tüm aile bireylerine ya da arkadaş grubunuza aynı anda “Mutlu Seneler” demek isterseniz iMessage içinde grup oluşturabilir, grubunuza isim verebilir, gruba kişi ekleyebilir veya çıkartabilir ve bildirimlerinizi sessize alabilir ya da gruptan ayrılabilirsiniz.