Cadde 'Dizi süreleri Türk oyuncuları yurt dışında vazgeçilmez kılar'

'Dizi süreleri Türk oyuncuları yurt dışında vazgeçilmez kılar'

22.06.2022 - 07:05 | Son Güncellenme:

Selim Bayraktar, sevgilisi Emel Karaköse ile alışverişe çıktığı Nişantaşı Citys'te objektiflere yansıdı. Uzun dizi sürelerinin oyunculara ayrı motivasyon getirdiğini ve bu durmun yurt dışında avantaj sağlayabileceğini vurgulayan Selim Bayraktar, 'evlilik' sorusu üzerine de dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Dizi süreleri Türk oyuncuları yurt dışında vazgeçilmez kılar

2011-2014 yılları arasında ekranlara gelen 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde hayat verdiği 'Sümbül Ağa' karakteriyle adını geniş kitlelere duyurmayı başaran Selim Bayraktar, son olarak Ebru Şahin'in başrol olduğu 'Destan' dizisinde rol aldı.

Haberin Devamı

"GERİ DÖNÜŞÜ YOKTU"

'Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan’ı oynayan Meryem Uzerli, 2013 yılında 'tükenmişlik sendromu' yaşadığı gerekçesiyle çekimleri yarıda bırakıp, Almanya’ya gitmişti. Yapım şirketi, Uzerli'nin yerine ekibe Vahide Perçin’i dahil etmişti.

Simge Fıstıkoğlu’nun 'Hayat Okulu' adlı programına konuk olan yapımcı Timur Savcı, "Meryem’in diziyi bırakması bana da sürpriz oldu. Bu durumlarda seri katil soğukkanlılığım var. Meryem’in abisi araya girdi, başkaları araya girmeye çalıştı ama 'bitti' dedim. Geri dönüşü yoktu artık” şeklinde konuşmuştu.

Dizi süreleri Türk oyuncuları yurt dışında vazgeçilmez kılar

"MERYEM’İN YÜZ ÜSTÜ BIRAKTIĞINA İNANMIYORUM"

Timur Savcı’nın açıklamaları hatırlatılıp, "Meryem Uzerli o dönem oyuncu arkadaşlarına saygısızlık yaptı mı?" sorusu yöneltilen Selim Bayraktar, "Meryem’in ne yaşadığını da bilemeyiz, sonrasında arkadaşlıkları devam etti, biz de görüşüyoruz. Özelinde çok ağır bir şey yaşadıysa yüzüstü bıraktığına inanmıyorum. Herkesin başına çok derin, çok sert şeyler gelebilir" yorumunda bulunmuştu.

Dizi süreleri Türk oyuncuları yurt dışında vazgeçilmez kılar

Haberin Devamı

"ŞİMDİLİK DÜĞÜN YOK"

Uzun süredir birlikte olduğu Emel Karaköse ile önceki gün Nişantaşı'nda görüntülenen ünlü oyuncu, şimdilik evlenmeyi düşünmediklerini söyledi: Şu an bir proje yok, yapmam tamamlamam gereken işler var. Özel durumlar var. Şimdilik düğün yok ama belki yakında olabilir.

"DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR SEKTÖR"

Türkiye'deki dijital platformların sektöre rekabet getireceğini dile getiren Bayraktar, ayrıca uzun dizi sürelerinin oyunculara motivasyon sağladığını ve bunun yurt dışı oyunculuk için avantaj getirebileceğini savundu.

Rekabet olması tabii iyi, çok daha iyi işler çıksın ortaya. Oyunculuk yapan insanlar bu sektörde var olabilmek için yeteneklerini kat ve kat artırsınlar. Böylece seyirci daha iyi hikayeler seyreder. Çok yetenekli oyuncularımız var. Bu sektör dünyada eşi benzeri olmayan bir sektör. Uzun süreler çalışıyoruz, doğaçlamayı geliştirip, dayanıklılığı artıran ciddi bir süreç. Bu Türkiye'deki oyuncuları vazgeçilmez kılar ama dışarıda iş yapmak için ama bunun için dil lazım.