Geri Dön

‘Fransa Menbiç’e 50 asker gönderdi’

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’den sonra Menbiç’e yönelik operasyon sinyali vermesi üzerine ABD bölgeye ikinci kez takviye güç kaydırdı. Fransa’nın da bölgeye 50 asker gönderdiği ileri sürüldü.

ABD Başkanı Trump’ın Suriye’nin kuzeyinden çıkacaklarını açıklamasına rağmen ABD, bölgedeki güçlerini her gün takviye ediyor. Son bir kaç gün içinde ABD’nin yanı sıra Fransız askerleri de Menbiç’e geldi.

Bir grup SDG ve YPG’liyi Elysee Sarayı’nda ağırlayan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Menbiç’e 50 asker gönderdiği bildirildi. Üst düzey askeri uzman personelden oluşan Fransız askerlerinin bölgeye geldiği ifade edildi. Askerlerin Suriye’de bulunan diğer üslerden mi yoksa dışarıdan mı geldiği henüz netleşmedi.

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde polisten kadınlara "KADES" bilgilendirmesiİstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri 'Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi' amacıyla geliştirilen Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) hakkında Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde bilgilendirme broşürü dağıtarak kadınlara karanfil verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber