Geri Dön
SözlükAlarga Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Alarga Durmak Ne Demek?

Alarga Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Alarga Durmak Ne Demek?

Dilimize farklı dillerden geçmiş olan pek çok kelime vardır. Alarga da bunlardan biridir. Bu kelimenin anlamı insanlar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Alarga ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Alarga durmak ne demek detayları ile derledik.

Alarga Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Alarga Durmak Ne Demek?

Alarga kelimesi çok sık kullanılan bir kelime değildir. Yine de pek çok platformda karşımıza çıkabilecek bir kelimedir. Alarga kelimesini ilk defa duyan kişiler, kelimenin ne anlama geldiği ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmaktadır.

 Alarga Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Alarga kelimesi, günlük yaşamda çok sık kullanılan bir kelime değildir. Bu kelime dilimize İtalyancadan geçmiş olan bir kelimedir. Türk Dil Kurumuna göre alarga kelimesinin üç anlamı bulunur. İlki, engin, açık deniz şeklindedir. İkinci anlamı; açıktan, uzaktan demektir. Üçüncü anlamı ise uzaktan geç, yaklaşma şeklindedir.

 Alarga Durmak Ne Demek?

 Alarga durmak deyimi argo kabul edilen bir deyimdir. Bu nedenle sürekli karşılaşılan bir deyim değildir. Yine de bazı yerlerde karşımıza çıkabilmektedir. Alarga durmak, uzak durmak, ilgi göstermemek, yanına yaklaşmamak anlamlarında kullanılan bir deyimdir.

Bana bu kadar alarga durması canımı sıkıyor.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler