Ekonomi Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı denizde kaza yaptı! Güler Sabancı'dan ilk sözler

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı denizde kaza yaptı! Güler Sabancı'dan ilk sözler

26.08.2023 - 15:55 | Son Güncellenme:

Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, evlilik yıl dönümlerini kutlamak için gittikleri Yunanistan’da geçirdikleri bot kazasında yaralandı. Sabancı ailesinden Güler Sabancı'nın ziyaret sonrası hastaneden ayrılacağı esnada gazetecilerin sağlık durumu ile ilgili sorusuna Güler Sabancı, "Çok şükür" şeklinde cevap verdi. İşte detaylar...

Pegasus Havayolları’nın da bünyesinde yer aldığı Esas Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı, önceki akşam evlilik yıl dönümlerini kutlamak için gittikleri Yunanistan’ın Leros Adası’nda bot kazası geçirdi.

Haberin Devamı

GÜLER SABANCI'DAN AÇIKLAMA

Sabancı ailesinden Güler Sabancı'nın ziyaret sonrası hastaneden ayrılacağı esnada gazetecilerin sağlık durumu ile ilgili sorusuna Güler Sabancı, "Çok şükür" şeklinde cevap verdi.

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı denizde kaza yaptı Güler Sabancıdan ilk sözler

Yunanistan'ın Leros Adasında önceki gün tekne kazası geçiren Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'nın İstanbul'daki özel bir hastanede tedavileri devam ediyor. Sabancı çiftini dün olduğu gibi bugün de birçok aile üyesi ve yakını ziyarete geldi. Güler Sabancı ve Sema Doğan hastaneye gelerek ziyarette bulundu. Ziyaret sonrası hastaneden ayrıldığı esnada Güler Sabancı'ya gazetecilerin sağlık durumları nasıl şeklinde sorusuna Güler Sabancı "Çok şükür" şeklinde cevap verdi.

VALİ GÜL: GÖRDÜĞÜMÜZ KADARIYLA DURUMLARI İYİ

Haberin Devamı

Öte yandan akşam saatlerinde İstanbul Valisi Davut Gül hastaneye gelerek Sabancı çiftini ziyaret etti ve yetkililerden bilgi aldı. Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, "Geçmiş olsun için uğradık. Sağlık durumlarıyla ilgili aile mutlaka açıklama yapıyordur. Bildiğimiz, gördüğümüz kadarıyla iyi. Bizim açıklama yapmamız uygun olmaz. Biz insani olarak uğradık. Geçmiş olsun" dedi.

AKİF ÇAĞATAY KILIÇ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç, hastaneye gelerek Sabancı çiftini ziyaret etti. Kılıç ziyaretinin ardından hastaneden ayrıldı.

1/3

2/3

3/3

NE OLMUŞTU?

Tatile gittikleri adanın açıklarında yemek için yatlarından ayrılan çift ve oğulları Şevket Emrecan Sabancı ile Kaan Ali Sabancı, zodyak botla kayalıklara çarptı. Kazada kayalıklara düşen Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, ağır yaralandı. Görgü tanıklarına göre kaptanın botun arkasında oturduğu ve kayalıkları fark edince çocukları denize atıp kendisinin de atladığı iddia edildi. Ayrıca botun ters döndüğü ve iki iş insanının da deniz aracının altında kaldığı söylendi. Çift, ilk müdahalenin ardından Bodrum’a götürüldü.

İş dünyasının iki önemli ismi, Bodrum’a getirilirken Ali Sabancı’nın annesi Hayırlı Zerrin Sabancı da limanda bekledi. Hayırlı Sabancı’nın oldukça üzgün olduğu görüldü. Sağlık ekiplerince karşılanan Ali Sabancı, Bodrum Turgutreis Limanı’ndan hava ambulansıyla İstanbul, Amerikan Hastanesi’ne sevk edildi. İç organlarında hasar olan Ali Sabancı, entübe edildi ve akşam saatlerine kadar üç ameliyat geçirdi. Ali Sabancı, aort damarına stent takılmasının ardından çoklu/multi travma için ameliyata alındı. Sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenilen Vuslat Doğan Sabancı ise dün saat 15.40 sıralarında ambulans uçakla İstanbul’a götürüldü.

Haberin Devamı

‘ALTI KİŞİ VARDI’

Yunanistan Sahil Güvenliği yetkililerinin yaptığı yazılı açıklamada zodyak botta altı yabancının olduğunu belirtildi. Yetkililer, “Leros ve Lipsi Liman Başkanlıkları dün akşam Birleşik Arama ve Kurtarma Koordinasyon Merkezi tarafından, güneydeki bölgede, içinde altı kişinin; 4 Türk, 1 Güney Afrika ve 1 İngiltere vatandaşı bulunduğu Malta bandıralı E/P-T/R yüksek hızlı deniz taşıtının bir kayayla çarpışması ve bunun sonucunda iki kişinin ağır, bir kişinin de hafif yaralanmasıyla sonuçlandı” açıklamasında bulundu. Yunanistan basını ise deniz aracında yedi kişinin olduğunu yazdı.

Haberin Devamı

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı denizde kaza yaptı Güler Sabancıdan ilk sözler

OĞLU HASTANEYE KOŞARAK GİRDİ

Zodyak botla kayalara çarpınca Şevket Emrecan Sabancı ile Kaan Ali Sabancı, denize savruldu. Hafif yaralanan ve Bodrum’da tedavi altında olan çiftin iki çocuğu, dün öğle saatlerinde babalarını görmek için İstanbul’a geldi. Kaan Ali Sabancı hastaneye arka kapıdan girerken, Şevket Emrecan Sabancı ise aracından inip, koşarak hastaneye ön kapıdan girerken görüntüledi.

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı denizde kaza yaptı Güler Sabancıdan ilk sözler
BAKAN

KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca, “İş dünyasının ileri gelen isimlerinden Sayın Ali Sabancı, eşi Sayın Vuslat Doğan Sabancı ile ağır bir deniz kazası geçirmiş, kazada yaralanan Ali Bey ilk müdahalenin ardından ambulans uçakla İstanbul’a sevk edilmiş; genel durumu iyi olan eşinin de ambulans uçakla İstanbul’a sevki planlanmıştır. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.