Geri Dön

Türk Akımı’nda 50 km boru hattı döşendi

Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Anton Inyutsin, gelecek yıl Yamal LNG projesinin aktif hale gelmesiyle toplam gaz  ihracatlarında yüzde 10 artış beklediklerini belirterek, “TürkAkım projesinde ise Rusya kesiminde ilk 50 kilometrelik inşaat tamamlandı” dedi.

Türk Akımı’nda 50 km boru hattı döşendi

22. Dünya Petrol Kongresi’nde, Rusya’nın doğalgazda lider ülke olduğunu ve bu pazara yatırımlarının devam ettiğini aktaran Inyutsin, “Küresel piyasada en çok doğalgazı ihraç eden ülkeyiz. Gelecek yıl enerji şirketimiz Novatek’in Yamal sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) projesinin de aktif hale gelmesiyle toplam gaz ihracatımızın yüzde 10 oranında artmasını bekliyoruz. Şu an için sadece Novatek’i telaffuz etsek de ilerde başka şirketlerin de eklenmesiyle ihracatımızın daha da büyüyeceğini söyleyebiliriz” diye konuştu.


İstanbul'da yollar göle döndüİstanbul’da sağanak yağış etkisini göstermeye başladı. Yağış nedeniyle İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yolların adeta göle döndüğü görüldü. Yolda ilerleyen otomobiller ilerlemekte zorlandı. Sokaktaki vatandaşlar ise şemsiyelerle yürümek zorunda kaldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber