Geri Dön
Gündem15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yasağa uymayan 15 motosikletliye ceza

15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yasağa uymayan 15 motosikletliye ceza

İstanbul’da olumsuz hava koşulları nedeniyle motokuryelik yapılması, motosiklet ve elektrikli scooterlerın kullanılmasının yasaklanmasının ardından trafikte denetimler gerçekleştirildi. 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yapılan denetimde yasağa rağmen trafiğe çıkan 15 sürücünün motosikletleri bağlanarak para cezası uygulandı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yasağa uymayan 15 motosikletliye ceza

İstanbul’da olumsuz hava koşulları nedeniyle alınan karar gereği, bugün saat 18.00'a kadar motokuryelik yapılması, motosiklet ve elektrikli scooterlerın kullanılması yasaklandı. Alınan kararın ardından İstanbul’da bazı noktalarda motokuryelere ve elektrikli scooterlara yönelik denetim gerçekleştirildi. 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde Anadolu’dan Avrupa’ya geçiş istikametinde de denetim yapıldı.

Denetimler kapsamında, yasağa rağmen trafiğe çıkan 15 motosiklet sürücüsü durduruldu. Sürücülerin motosikletleri çekiciye alınarak Yediemin Otoparkına çekilmek üzere götürüldü. Motosiklet sürücüleri hakkında ise kabahatler kanunu kapsamında idari para cezası uygulandı. Motosikletlerinin çekici ile götürülmesiyle körpüde kalan sürücülerden kimi yürüyerek gideceğini kimisi de toplu taşıma kullanmak zorunda kalacağını belirtti.

"NASIL GİDECEĞİMİ BİLMİYORUM"

Motosiklet sürücüsü Kadir Cangür, "Ben gece on ikide geçtim buradan. Fakat bu saatte döndüm. Fakat yasak varmış aynı zamanda. Haberimiz yoktu. Motorlar bağlanacak ceza yiyeceğiz. Ne olacağını bilmiyorum. İstanbulkart'ım da yok benim. Kullanmıyorum çünkü İstanbulkart'ı. Nasıl gideceğimi bilmiyorum. O da belirsiz. Durum sıkıntılı. Umarım bir daha bu şekilde şeyler yaşanmaz. Daha erken haber verilir diye düşünüyorum" dedi.

"KÖPRÜDEN DAHA RÜZGARLI HAVADA GEÇTİK"

Mustafa Açıkgöz ise, "Her şeyi takip etmek zorunda değiliz ki motor ile köprüden akşam daha rüzgarlı havada geçtik. Doğru mu? Değil belki ama yani ne yapabiliriz? Bizi böyle bağlamaları pek mantıklı gelmedi. İşimiz gücümüz var. Öyle bir hava yok yani. Güzel bir şey yapıyorlar. Kendileri açısından ama bize güzel yansımadı. Kaldık burada, motor bağlandı. Peşinde koşacağız. Söylenecek bir şey yok. Bekleyecek bir şey yok, eve gideceğim yürüyerek" dedi.

 

İstanbul Valisi son dakika duyurdu: İzinli sayılacaklar
Sedef Kabaş için flaş açıklama: Bunun karşılığı olacaktır!
İstanbul'da toplu ulaşım kilitlendi! Uzun kuyruklar oluştu
Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusu
AK Parti'den çok sert Sedef Kabaş tepkisi: Ahlak yoksunluğu, pespayelik
Ölümü Türkiye'yi yasa boğdu! 'Bağıra bağıra ağlamak istiyorum'
RTÜK’ten karar çıktı! FOX TV ve TELE 1’e ceza yağdı
1 yıldır oynadığı sayılarla 239 bin lira kazandı
Fenerbahçe'den forvete sürpriz hamle! Sinan Gümüş takasla gidiyor
Son dakika: Oyuncu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti!
Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı! Kimliği şoke etti...
Bakanlık genelgeyi yayımladı! Kıdem tazminatı değişti
Turabi Gökhan Saki'yi ringe çağırdı! Aldığı cevap sonrası çılgına döndü
Garantisi biter bitmez bozuluyorsa dikkat! Sebebi 'pes' dedirtti
NASA buldu! Hepsi mor, gözden kaçacak gibi değil

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler