Gündem '20 yıllık görev süremde paralı pullu soruşturmam yoktur'

'20 yıllık görev süremde paralı pullu soruşturmam yoktur'

24.02.2024 - 15:52 | Son Güncellenme:

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, "Bizde saklı, gizli iş olmaz. 20 yıllık görev sürem içerisinde paralı pullu soruşturmam yoktur. 20 yıldır görev yapıyorum, adrese teslim bizde bir tane ihale yok" şeklinde konuştu.

20 yıllık görev süremde paralı pullu soruşturmam yoktur

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Keçiören ilçesi Etlik semtinde esnafla kahvaltı programında bir araya geldi.

Haberin Devamı

Altınok, belediye başkanının kentin geleceğini planladığını söyleyerek, "Belediye başkanı şehrin geleceğine de damgasını, mührünü de vurur. Ankara'nın 5 yılı maalesef boş yıl olmuştur. Ankara'nın 5 yılı geleceğe matuf kayıp yıllar olmuştur. Ankara'da trafik yükü arttı mı azaldı mı? 2023 yılında Ankara’da trafiğe 100 bin yeni araç girdi. Yollar aynı mı? Yeni bir bulvar var mı? Yok. Trafiği azaltacak 58 kilometre metro sözü var. Ankara'da yapılan 5 santimetre metro var mı? Varsa söyleyin. Asla bende yalan çamur siyaseti olmaz. Rakamlar vardır, belgeler vardır ve gerçekler vardır. Ankara'da ulaşım problemi var mıdır? Sabahleyin, akşamleyin ciddi bir ulaşım problemi olmaya başladı. Niye? Çünkü yeni otobüsler yetmedi. Otobüsler sefere çıkamıyor. Niye çıkamıyor? Yedek parça yok, EYT'den ustalar emekli olmuş, yapacak usta yok. İkisi de yok. Dolayısıyla otobüs duraklarında bekleme süresi uzadı. Ayrıca otobüs kuyrukları da uzadı. Büyükşehir belediyesinin otobüs alacak parası yok mu? Var. Biz Keçiören Belediyesi olarak 252 tane yeni araç aldık. Dolayısıyla 2 bin alacağımız otobüsle ulaşım problemini çözeceğiz" diye konuştu.

Haberin Devamı

20 yıllık görev süremde paralı pullu soruşturmam yoktur

'31 MART'TA ANKARA KAZANACAK'

Altınok, Mansur Yavaş'a yönelik eleştirilerini sürdürerek, "Maalesef Ankara'mızda Ankara'mızın ticaretini, ekonomisini, sanayisini geliştirecek var olan yüzde 90’ı bitmiş olan fuar alanı hayata geçmemiştir. Belediye başkanı şehrin geleceğini planlıyor. Biz sosyal projeler dahil, gençlerimiz, çocuklarımız, engelli vatandaşlarımız, hep halkın arasında olduk. İki kapımız oldu; bir hak, bir halk. 31 Mart'ta Ankara kazanacak, 31 Mart'ta siz kazanacaksınız, kentimiz, kendimiz, evimiz, çocuklarımız ve torunlarımız kazanacak. Bizim 20 yıllık tecrübemizde leke yoktur, paralı pullu leke yoktur. 20 yılda Altınok’un zengin ettiği bir kişi yoktur. Bu doğruluktan Rabbim bizi ayırmasın. Niyet sağlamdır. Niyet kavidir" dedi.

'KİM DÜŞÜK FİYAT VERDİYSE O ALMIŞTIR'

Altınok, Keçiören'de 20 yıllık döneminde imar rantından ihale alıp zengin olan bir kişi olmadığını söyleyerek "İhaleleri yaparız, şeffaftır. Kim düşük fiyat veriyorsa o işi alır. Biz de öyledir. 20 yıldır görev yapıyorum, yüksek fiyat veren hiçbir firma bizden ihale alamamıştır. Kim en düşün verdiyse o almıştır. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ‘hesap soracağım’ dediği firmalar vardı. Ama aynı firmalar ihaleleri almaya devam ediyor. Bizde bütün ihaleler şeffaftır. 20 yıldır görev yapıyorum. 1 metrekare yeşil alan ne konuta çevrilmiştir ne ticarete çevrilmiştir. Ama milyonlarca kamulaştırma yapmışız, yeşil alanlar yapmışız, parklar yaptık, spor tesisleri yaptık" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Altınok, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı bu milyarlık ihaleleri kime verdiğini Ankara halkına açıklasın. ‘Hesap soracağım’ dediği firmalar büyükşehir belediyesinde geçen dönem iş alıp da ‘hesap soracağım’ dediği firmalara ihaleleri vermeye devam ediyor. Kamuoyu bunu sorsun. Bizde bir tane yüksek fiyat verip de ihale alan yok. Kim en düşüğü verdiyse en düşük verenlere ihaleleri verdik. Bizde bir tane istisna yoktur. İhale yapıyoruz; en düşük fiyatı veriyor, dolayısıyla o alıyor. Bizde saklı, gizli iş olmaz. Altınok’ta saklı, gizli iş olmaz. 20 yıllık görev sürem içerisinde paralı pullu soruşturmam yoktur. Adrese teslim bir tane ihale yoktur. 20 yıldır görev yapıyorum, adrese teslim bizde bir tane ihale yok" dedi.

Haberin Devamı

'ANKARA'MIZI SANAYİNİN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ'

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Mevlana Kültür ve Sanat Merkezi'nde 'Batı Karadeniz Buluşması'na katıldı. Altınok, Berat Kandili'nin insanlığa huzurlar getirmesi dileğinde bulunarak, "Filistin'de soykırıma uğrayan kardeşlerimizin, dünyanın her köşesinde sömürülen insanlığın kurtuluşuna vesile olsun" dedi.

Keçiören Belediyesi'ndeki görevi boyunca birçok şey yaptıklarını belirten Altınok, "Bir gecekondu şehriyken Keçiören, bugün Turizm şehridir. Dolayısıyla şunu söylüyoruz sevgili Ankaralılar; Ankara neresi, Ankara devletimizin başkenti. Ankara sıradan bir başkent değil. Vakit artık Ankara vaktidir. Ankara'yı hizmetlerle, eserlerle donatma vaktidir. Belediye başkanı, şehrin beş yılını planlamaz. Belediye başkanı, şehrin geleceğini planlar. Dolayısıyla bizim yaptığımız bir sürü eser var, bir sürü hizmet var. Ankara’mızı sanayinin başkenti yapacağız. Ankara üretecek, Ankara tüketecek. Ankara'yı ticaretin başkenti yapacağız. Akyurt Fuar alanımız var. Şu an maalesef beş yıldır kaba inşaatı bitmiş öyle duruyor" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Kültür ve sanat alanında da Ankara'ya hizmetleri olacağını vadeden Altınok, "Biz ne yaptık? Altınok fani, hepimiz faniyiz. Atatürk Cumhuriyet Kule'mizi başkentimize kazandırdık. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında maalesef Ankara'da Milli Mücadele Müzemiz yoktu. Onun da açılışını yapacağız. Konserler yaptı, tamam. Konser ne oldu? İstanbul'dan sanatçılar geldi, Ankara'dan parayı aldı ve İstanbul'a döndü. Ankara'da ne kaldı? Ankara bunu hak etmiyor. Ankara'yı müzeler şehri yapacağız. Teknoloji merkezleri, spor merkezleri, kütüphaneler bunların tamamını yapacağız. Bir kütüphane şehri yapacağız Ankara'mızı" diye konuştu.