Geri Dön
Gündem65 yaş üstü izin günleri - saatleri ne zaman başlıyor, bitiyor? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bitti mi?

65 yaş üstü izin günleri - saatleri ne zaman başlıyor, bitiyor? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bitti mi?

65 yaş üstü izin günlerini öğrenmek isteyenler arayışa koyuldu. Aynı zamanda bu hafta sonu sokağa çıkma yasağının iptal edilmesi, 65 yaş üstü vatandaşları meraklandırdı. 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı da kalktı mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan o açıklamalar...

65 yaş üstü izin günleri - saatleri ne zaman başlıyor, bitiyor? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bitti mi?

Corona virüs salgını nedeniyle risk ihtimaline karşı 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Haftada bir gün izin kullanan 65 yaş üstü vatandaşlar, son gelişmeleri büyük merakla araştırıyor. Bu hafta sokağa çıkma yasağının uygulanmaması onları harekete geçirdi ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? sorusuna cevap aramaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 65 yaş üstü vatandaşlar için açıklamalar yaptı.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında “Büyüklerimiz bizim için çok değerli. Virüsün onlara bulaşma riski yüksek. O nedenle risk grubundaki vatandaşlarımıza özel ihtimam gösteriyoruz” dedi. 65 yaş ve üzeri vatandaşların evde kalmasının önemini vurgulayan Erdoğan, onlar için yapılan yeni çalışmayı anlattı.

Buna göre 65 yaş üstü vatandaşların sokak izninin 2 güne çıkarılması, haziran ayının ortasında da kısıtlamanın tamamen kaldırılması planlanıyor. Sokağa çıkma kısıtlamasının sonlanmasının 1 Temmuz’u bulmaması hedefleniyor.

Sokağa çıkma izninin bir gün hafta içi olmasıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşlar hem banka, fatura yatırma gibi işlerini yapacak hem de normalleşme sürecine kademeli adım atacak. Vakalarda 65 yaş ve üzeri için artış olmaması dahilinde yasak tamamen kaldırılacak.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA İZNİ NE ZAMAN?

65 yaş üstü vatandaşlar 7 Haziran Pazar günü saat 14:00 ile 20:00 saatleri arasında, araba kullanmamak ve maske takmak şartı ile yürüme mesafesinde sokağa çıkabilecek.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Numan Kurtulmuş: AK Parti, genç kuşakta açık ara birinci partidirAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Z kuşağının, AK Partiye olan ilgisi, alakası azalıyormuş gibi bir anlayış gündeme getirilmeye çalışıldığını belirterek, "Yapılan bütün anketlerde, Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani 30-18 yaşta, o en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner