Geri Dön

65 yaş üstü izin günleri - saatleri ne zaman başlıyor, bitiyor? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bitti mi?

65 yaş üstü izin günlerini öğrenmek isteyenler arayışa koyuldu. Aynı zamanda bu hafta sonu sokağa çıkma yasağının iptal edilmesi, 65 yaş üstü vatandaşları meraklandırdı. 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı da kalktı mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan o açıklamalar...

65 yaş üstü izin günleri - saatleri ne zaman başlıyor, bitiyor? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bitti mi?

Corona virüs salgını nedeniyle risk ihtimaline karşı 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Haftada bir gün izin kullanan 65 yaş üstü vatandaşlar, son gelişmeleri büyük merakla araştırıyor. Bu hafta sokağa çıkma yasağının uygulanmaması onları harekete geçirdi ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? sorusuna cevap aramaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 65 yaş üstü vatandaşlar için açıklamalar yaptı.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında “Büyüklerimiz bizim için çok değerli. Virüsün onlara bulaşma riski yüksek. O nedenle risk grubundaki vatandaşlarımıza özel ihtimam gösteriyoruz” dedi. 65 yaş ve üzeri vatandaşların evde kalmasının önemini vurgulayan Erdoğan, onlar için yapılan yeni çalışmayı anlattı.

Buna göre 65 yaş üstü vatandaşların sokak izninin 2 güne çıkarılması, haziran ayının ortasında da kısıtlamanın tamamen kaldırılması planlanıyor. Sokağa çıkma kısıtlamasının sonlanmasının 1 Temmuz’u bulmaması hedefleniyor.

Sokağa çıkma izninin bir gün hafta içi olmasıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşlar hem banka, fatura yatırma gibi işlerini yapacak hem de normalleşme sürecine kademeli adım atacak. Vakalarda 65 yaş ve üzeri için artış olmaması dahilinde yasak tamamen kaldırılacak.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA İZNİ NE ZAMAN?

65 yaş üstü vatandaşlar 7 Haziran Pazar günü saat 14:00 ile 20:00 saatleri arasında, araba kullanmamak ve maske takmak şartı ile yürüme mesafesinde sokağa çıkabilecek.

TBMM Başkanı Şentop açıkladı! Ayasofya'da ilk namaz...Ayasofya kararı sonrası TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamalarda bulundu. “Ne zaman namaz kılmaya gideceksiniz?” sorusuna ilişkin Şentop, ''En kısa zamanda. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde olabilir. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bu konuda adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz.'' yanıtını verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber