Geri Dön
GündemAnkara'da sahur saat kaçta? İzmir'de imsak vakti ne zaman? 15 Mayıs Ankara ve İzmir sahur, iftar vakitleri

Ankara'da sahur saat kaçta? İzmir'de imsak vakti ne zaman? 15 Mayıs Ankara ve İzmir sahur, iftar vakitleri

Mübarek Ramazan ayında ilk hafta geride kaldı. Dünya genelinde olduğu gibi yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca inanan vatandaşımız da bugün 9. oruçlarını tuttu ve şimdiden yeni günün iftar ve sahur vakitlerini aramaya başladı. Peki Ankara ve İzmir'de bu gece sahur saat kaçta? İşte 15 Mayıs Çarşamba Ankara ve İzmir sahur ve iftar vakitleri...

Ankara'da sahur saat kaçta? İzmir'de imsak vakti ne zaman? 15 Mayıs Ankara ve İzmir sahur, iftar vakitleri

11 ayın sultanı Ramazan 6 Mayıs itibariyle başladı. Yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca inanan vatandaşımız bugün 9. oruçlarını tuttu ve sahur vakti için geri sayıma başladılar. Peki Ankara ve İzmir'de bu gece sahur ne zaman? İşte Ankara ve İzmir'de 15 Mayıs Çarşamba sahur ve iftar vakitleri...

15 MAYIS ANKARA İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın 10. günü İmsak : 03:44

Ramazan'ın 10. günü İftar: 20:03

15 MAYIS İZMİR İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın 10. günü İmsak : 04:15

Ramazan'ın 10. günü İftar: 20:22

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Boğulma tehlikesi geçiren baba ve 3 çocuğunu kurtaran kişi boğulduKahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde gölete giren ve boğulma tehlikesi geçiren baba ile 3 çocuğunu kurtaran kişi boğuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet