Geri Dön
GündemArnavutköy'de sokak ortasında görülen yılan korkuttu

Arnavutköy'de sokak ortasında görülen yılan korkuttu

Arnavutköy'de sokakta görülen yılan vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı. Kaldırımı arasına saklanan yılanı çıkartan itfaiye ekipleri ormanlık alana bıraktı.

Arnavutköy Taşoluk Mahallesi'nde sokakta yürüyen vatandaşlar yaklaşık yaklaşık 2 metre boyunda bir yılan fark etti. Korku dolu anlar yaşayan vatandaşlar İtfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. Vatandaşlardan korkan yılan kaldırımın içine saklandı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye erleri, kaldırım taşlarının arasından yılına çıkartarak ormanlık alana bıraktı. Yılanın çıkartılma aşaması cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

Yılanı gören bir vatandaş, “Bize burada yılan var dediler. Giderin içine girdiğini söylediler. Çıkarmak için uğraştık. Hatta evden su falan döktürdük çıkmadı. Daha sonra itfaiye çağırdık. Yaklaşık 1.5-2 metre büyüklüğündeydi. İtfaiye geldi içinde çıkardı. Çıkardıktan sonra doğaya salmak üzere götürdüler. İlk defa görüyoruz daha önce görmemiştik” dedi.

BİR YILAN PANİĞİ DE SULTANGAZİ'DE

Önceki gün Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi 60 sokakta da binanın önünde görülen bir yılan, mahalle sakinlerini tedirgin etmişti. Mahalle sakinleri kendi imkanlarıyla yılanı yakalamaya çalışmıştı. Kaldırım taşlarını sökenler, yılanın görüldüğü yere süt bırakmıştı.

Daha sonra yaktıkları bez parçasından çıkan duman ile yılanı saklandığı yerden çıkarmaya çalıştılar. Durum itfaiyeye bildirilmişti. Vatandaşların tüm çabaları sonuç vermememişti.

Arnavutköyde sokak ortasında görülen yılan korkuttu

ÇALIŞMALARI MERAKLI GÖZLERLE İZLEDİLER

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, sokaktaki binanın zemin katına girme ihtimaline karşı, beton ve tuğlaları kırarak yılanın yerini tespit etmeye çalıştı. Mahalle sakinleri, çocuklar ve zemin katta oturan Sevgi Şenocak, itfaiye ekiplerinin çalışmalarını meraklı gözlerle izledi. Yaklaşık 1 saat süren çalışmalar sonucunda yaklaşık 70 santimetre uzunluğundaki yılanın yeri tespit edildi ve bulunduğu yerden çıkartıldı. Vatandaşlar itfaiye ekiplerini alkışlayarak teşekkür etti. İtfaiye ekiplerince koruma altına alınan yılan doğaya salınmak üzere götürüldü.

"KALP KRİZİ GEÇİRİYORDUM"
Korku dolu gözlerle çalışmaları izleyen Sevgi Şenocak, "Ben kalp hastasıyım. Az daha kalp krizi geçiriyordum. Çok korktum. Allah bir daha böyle bir şey göstermesin. Herkese teşekkür ediyorum" dedi.