Gündem Bu görüntüler Antalya'dan! Savaş uçaklarından yakın geçiş

Bu görüntüler Antalya'dan! Savaş uçaklarından yakın geçiş

29.10.2023 - 15:05 | Son Güncellenme:

Antalya'da 4 adet F-16 savaş uçağı yakın geçiş yaptı. O anları takip eden vatandaşlar yaşadıkları duyguları paylaştı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla turizm kenti Antalya'da havada, karada ve denizde çeşitli etkinlikler düzenlendi. 4 adet F-16 savaş uçağı Konyaaltı Sahili ve falezler üzerinde uçarak özel bir şov gerçekleştirdi.

Haberin Devamı

Erken saatlerde binlerce vatandaş, sahile inen varyantta yerini alıp uçakları bekledi.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Varyanttaki Türk bayrağının olduğu falezlerden uçuşlarına başlayan F-16 pilotları, Konyaaltı Sahili'nde kendilerini selamlayan vatandaşa akrobasi hareketleri yaparak gösteri sundu. Sahilin iki ucundan uçarak gelen F-16 pilotları manevra yaparak birbirine yakın geçiş yaptı. Pilotların bu hareketi büyük beğeni topladı.

Gösteriyi ilgiyle takip edenler kadar zaman zaman korkanlar da oldu. Yüksek hızlara çıktıkları sırada ses hızını geçen savaş uçaklarının ortaya çıkardığı sonik patlamalar nedeniyle bazı kişiler kulaklarını kapatırken, çocuklar ise korkup ağladı.

Bu görüntüler Antalyadan Savaş uçaklarından yakın geçiş

Gözyaşlarını tutamayan 8 yaşındaki Elif Doğa “Çok korktum. Çok yakın uçtular" dedi.

Haberin Devamı

Her yıl gösteriyi izlemek için geldiğini söyleyen Çiğdem Şimşek ise “Tüylerim yine diken diken oldu. Bu güzel günü yaşamaktan oldukça gururluyuz. Kelimelerimi tarif edemiyorum" ifadelerini kullandı.

Bu görüntüler Antalyadan Savaş uçaklarından yakın geçiş

1923 METREKARELİK BAYRAK

Kocaeli’de Cumhuriyet’in 100’üncü Yılı kutlamaları kapsamında, gönüllü dalgıçlar tarafından denizde 1923 metrekarelik dev bayrak açıldı. Bayrak açıldığı sırada denizdeki tekne ve gemiler de sirenleri ile kıyıdaki vatandaşları selamladı.

Sekapark sahilinde gerçekleştirilen programda, bayrağın açılmasının ardından 10’uncu Cumhuriyet Koşusu’nun başlangıç düdüğü çaldı. Koşunun 10 kilometre uzunluğundaki profesyonel parkurunda 15 ülkeden bin 86 sporcunun yarıştı. Kutlamalara Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, milletvekilleri ve binlerce vatandaş katıldı. (Dinçer AKBİR/DHA)

Yazarlar