Geri Dön
GündemE okul giriş nasıl yapılır? e okul VBS sınav sonucu ve sınav notu sorgulama ekranı

E okul giriş nasıl yapılır? e okul VBS sınav sonucu ve sınav notu sorgulama ekranı

E okul giriş nasıl yapılır? E okul öğrenci girişi ile sınav sonuçları sorgulama ekranına ulaşmak çok kolay. Peki, e okul sisteminde başka neler yapılabilir? İşte e okul girişi ile ilgili detaylar.

E okul giriş nasıl yapılır? e okul VBS sınav sonucu ve sınav notu sorgulama ekranı

Ara tatilin yaklaşması ile birlikte sınav sonuçlarını sorgulayacak olan öğrenciler e okul sistemi ile ilgili detayları araştırıyor. Sınav sonuçları e okul VBS üzerinden görüntülenebilecek. Peki, e okul giriş nasıl yapılır?

E OKUL GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

e-okul sistemi artık öğrencilerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin olduğu bu sistem, eğitim alanında kolaylık sağlıyor. Öğrenciler, öğretmen ve yöneticiler sistem bilgilerine T.C kimlik No ve okul numaraları ile kolayca erişim sağlayabiliyor.

E-Okul VBS’ye giriş yapmak için ilk önce “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

E OKUL ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

İlk kez e okul şifresi alan kişiler okul yönetimi ile irtibata geçmelidir. E okul şiresini unutanlar ise "https://e-okul.meb.gov.tr/sifrehatirlat.aspx" adresi üzerinden yeni şifre oluşturabilir.

E OKUL'DA NELER VAR?

Sınav notları
Ders Programı
Devamsızlık Sorgulama
Sınav Tarihleri
Yıl Sonu Notları
Diploma Puanı