Geri Dön

Eskişehir, Gaziantep ve Giresun iftar vakti ne zaman?

Mübarek Ramazan ayı için artık nefesler tutuldu. Oruç ibadetinin yerine getirileceği bu kutsal ay ile ilgili vatandaşlarımız yaşadıkları illerdeki imsak ve iftar vakitlerini araştırıyor. Peki Eskişehir, Gaziantep ve Giresun'da ilk iftar hangi saatlerde yapılacak?

Eskişehir, Gaziantep ve Giresun iftar vakti ne zaman?

İslam dünyası tarafından en kutsal ay olarak kabul edilen Ramazan için artık heyecan dorukta. Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da milyonlarca inanan vatandaşımız ilk sahurla Ramazan ayına başladı. İşte Ramazan'ın ilk gününde Eskişehir, Gaziantep ve Giresun'da iftar vakitleri...

ESKİŞEHİR İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İftar: 20:03

GAZİANTEP İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İftar: 19:30

GİRESUN İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İftar: 19:34

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Sıcak hava ve yüksek nem sonrası sahiller dolduAntalya'da sıcak hava ve yüksek nemden bunalanlar Konyaaltı ve Lara sahillerine koştu. Sahillerdeki kalabalığın maske ve fiziki mesafe kuralına uymadıkları dikkati çekti.