Geri Dön

İftar saati ne zaman? İşte İstanbul, İzmir, Ankara iftar vakitleri...

İftar saat kaçta yapılacak? 11 ayın sultanı olan mübarek Ramazan ayı devam ediyor. Milyonlarca Müslüman vatandaşın gün içerisinde araştırdığı sorulardan biri de iftar saat kaçta? İşte 2018 yılında İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer iller için iftar vakitleri...

İftar saati ne zaman? İşte  İstanbul, İzmir, Ankara iftar vakitleri...

11 Ayın sultanı olan Ramazan ayı önemi en anlamlı şekilde yaşanmaya devam ediyor. Milyonlarca vatandaşın merakla araştırdığı, İstanbul iftar saati, Ankara İftar saati, İzmir iftar saati gibi soruların yanıtı ise...

İSTANBUL'DA İFTAR SAAT KAÇTA?

İstanbul'da bugün iftar saati 20.32

İZMİR'DE İFTAR SAAT KAÇTA?

İzmir'de bugün iftar saati 20.32

ANKARA'DA İFTAR SAAT KAÇTA?

Ankara'da bugü iftar saati 20.13

İL İL İFTAR VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

RAMAZAN AYININ FAZİLETİ

Ramazan ayı müminler için, rahmet ve bereket kapısıdır. Bu ay, Allah’ın rızasını kazanma ve sevdiği kullardan olabilme için fırsattır. Bir hadisi şerifte; ‘Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allahü teâlâ, size ramazan orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır, Cehennem kapıları kapanır, şeytanlar bağlanır. O ayda bir gece vardır ki, bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin (Kadir Gecesi) hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır.’ buyrulur.

2018 FİTRE MİKTARI NE KADAR?

Fıtır sadakası olarak da bilinen fitrenin miktarı, günlük olarak bir kişinin gıda ihtiyacını karşılamaya denktir. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl verilecek olan fitrenin 19 Türk Lirası olduğu açıklandı.

Ramazan ayı ve oruç ile ilgili hadisler;

Ramazan ayında ailenizin nafakasını geniş tutunuz! Bu ayda yapılan harcama, Allah yolunda yapılan harcama gibi sevaptır.
Farz namaz, sonraki namaza kadar; Cuma, sonraki Cumaya kadar; Ramazan ayı, sonraki Ramazan ayına kadar olan günahlara kefaret olur.

Ramazan orucu farz, teravih sünnettir. Bu ayda oruç tutup, gecelerini de ibadetle geçirenin günahları affolur.
Ramazan bereket ayıdır. Allahü teala bu ayda, günahları bağışlar, duaları kabul eder. Bu ayın hakkını gözetin! Ancak Cehenneme gidecek olan, bu ayda rahmetten mahrum kalır.

Cennetteki güzel köşkler, sözü hoş, selamı çok, yemek yediren, oruca devam eden ve gece namazı kılan kimselere verilir.

Ada seferlerine fırtına engeliÇanakkale’de, olumsuz hava koşulları nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada’ya yapılan bazı feribot seferleri iptal edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber