Geri Dön
Gündemİmam, kardeşleriyle savaşa gitmiş!

İmam, kardeşleriyle savaşa gitmiş!

Çanakkale’de ‘memlekete tatile gidiyorum’ diyen bir imamın üç kardeşiyle birlikte Esad’a karşı savaşan ÖSO’ya katıldığı iddia ediliyor...

İmam, kardeşleriyle savaşa gitmiş!

Çanakkale’ye bağlı Kaykılar Köyü’nde imamlık yaparken izne çıktığını söyleyip köyden ayrılan 24 yaşındaki imam Tahsin Baykara’nın Suriye’de savaşmaya 3 kardeşiyle birlikte gittiği ortaya çıktı.
En son köyün eski muhtarı Mehmet Bilgin’le görüşüp, 1 aylığına memleketi Adana Seyhan’a gideceğini söyleyen Baykara o günden sonra görev yaptığı köyüne dönmedi. Köyünün şimdiki muhtarı Halil Avcı’nın durumu ilçe müftülüğüne bildirmesi üzerine, Baykara’nın savaşmak Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) katıldığı ortaya çıktı. Sosyal medyadaki profiline sakallı ve silahlı bir fotoğraf koyan Baykara hakkında inceleme başlatıldığını belirten Bayramiç Müftüsü Muharrem Ateş, iddiayla ilgili ellerinde kesin bilgi olmadığını söyledi.
Milliyet’e konuşan Baykara’nın kuzeni H.B., genç imamın 3 kardeşiyle birlikte Beşar Esad’a karşı savaşmak için ÖSO’ye katıldıklarını söyledi. İmam Baykara’nın ağabeyi Yasin (26) ve lise öğrencisi kardeşleri Hasan ile Yusuf’la birlikte Suriye’ye gittiğini belirten H.B., “Anne ve babası çok zor günler geçiriyor. Nasıl bu duruma gelindi hiç bilmiyorum” dedi.

Arkadaşı iddiayı doğruladı
Baykara’nın ÖSO’ya katıldığını doğrulayan Adana’dan arkadaşı Hasan Süslü de, “Gerçek olan şu ki Tahsin’nin Suriye’de olduğunu herkes biliyor. Polis de biliyor” diye konuştu. Baykara’nın da bağışta bulunduğu FURKADER adlı derneğin üyesi olan Süslü, “Tahsin derneğimize gelen vatandaşlardan biriydi. Suriyeliler için başlatılan çeşitli insani yardım kampanyalarında da görev almıştı” diye konuştu. Baykara’nın ÖSO’ya katıldığına ilişkin iddiaları Meclis gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes de, TBMM’nin henüz kendisine cevap vermediğini ancak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Baykara hakkında soruşturma başlattığını söyledi.

Bakan Selçuk'tan uzaktan ve yüz yüze eğitim paylaşımı! 'Son olması umuduyla...'Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim açıklaması yaptı. İşte haberin ayrıntıları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet