Geri Dön
GündemBaraj doluluk oranları yükselmeye devam ediyor! İSKİ İstanbul baraj doluluk oranını açıkladı! (25 Mart)

Baraj doluluk oranları yükselmeye devam ediyor! İSKİ İstanbul baraj doluluk oranını açıkladı! (25 Mart)

İstanbul baraj doluluk oranları araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son dönemde kar ve yağışların etkisi ile barajların doluluk oranları her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Geçen yıl aynı tarihe göre şu an daha yüksek bir orana sahip olan baraj doluluk oranları % 70 seviyesine yaklaştı. İşte 25 Mart İstanbul baraj doluluk oranları...

Baraj doluluk oranları yükselmeye devam ediyor! İSKİ İstanbul baraj doluluk oranını açıkladı! (25 Mart)

Baraj doluluk oranların son durum ne sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ocak ayı ortalarında etkili olmaya başlayan yağışların ardından yükselişe geçen baraj doluluk oranları % 70 seviyelerine yaklaştı. Geçen yılın aynı dönemine göre daha da yüksek olan baraj doluluk oranlarının son günlerde etkili olan yağışların ardından daha da yükselmesi beklleniyor.

İSTANBUL BARAJ DOLULUK ORANLARI

İSKİ tarafından açıklanan son verilere göre İstanbul'da barajların doluluk oranı 25 Mart itibariyle %69,83 seviyesine kadar yükseldi. İstanbul'da geçen yıl bu tarihte barajların doluluk oranı % 63,92 olarak ölçülmüştü.

Barajların doluluk oranları ise şu şekilde Alibey Barajı % 63,13, Büyükçekmece 69,59, Darlık 82,36, Elmalı 79,39, Istrancalar 61,19, Kazandare 60,92, Ömerli 86,57, Pabuçdere 49,28, Sazlıdere 36,76, Terkos 65,06 doluluk oranlarına sahip

 

Lübnan'dan İsrail'e roket atıldıİsrail ordusu, Lübnan'dan ülkenin kuzeyine doğru 6 roket atıldığını buna karşılık olarak roketlerin ateşlendiği bölgenin topçu atışıyla vurulduğunu bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet