Geri Dön

İstanbul imsak vakti ne zaman? 7 Mayıs İstanbul sahur ve iftar vakitleri

11 ayın sultanı Ramazan bugün başladı. Yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca inanan vatandaşımız bugün ilk oruçlarını tuttu ve şimdiden yeni günün imsak ve iftar saatlerini araştırmaya başladı. İşte milyonlarca vatandaşımızın yaşadığı İstanbul'da 7 Mayıs Salı günü sahur ve iftar vakitleri...

İstanbul imsak vakti ne zaman? 7 Mayıs İstanbul sahur ve iftar vakitleri

İslam dünyası tarafından en kutsal ay olarak kabul edilen Ramazan heyecanı başladı. Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da milyonlarca inanan vatandaşımız bugün Ramazan ayına başladı ve gözler Ramazan'ın 2. gününe çevrildi. İşte Ramazan'ın 2. gününde İstanbul'da iftar ve sahur vakitleri...

7 MAYIS İSTANBUL İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın 2. günü İmsak : 04:07

7 MAYIS İSTANBUL İFTAR VAKTİ

Ramazan'ın 2. günü İftar: 20:13

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Antalya'da uyuşturucu opeasronuAntalya’ya 10 kilogram uyuşturucu madde sokmak isteyen 3 kişi, kovalamacayla yakalandı. Tutuklanan şüphelilerden R.Ö. ve B.Ö.'nün, kamu görevlisi olduğu ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber