Geri Dön

İstanbul sahur saat kaçta yapılacak? İstanbul'da bugün iftar vakti...

11 ayın sultanı Ramazan bu gece itibariyle başlıyor. Yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca inanan vatandaşımız bu gece ilk sahur için uyanacak. Peki İstanbul'da sahur saat kaçta ve iftar ne zaman yapılacak?

İstanbul sahur saat kaçta yapılacak? İstanbul'da bugün iftar vakti...

İslam alemi için en hayırlı ay olan Ramazan ayı bu gece başlıyor. Ramazan ayının ilk gün heyecanı tüm vatandaşlarda yaşanıyor. Peki 11 ayın sultanı Ramazan ayının ilk imsak vakti İstanbul'da ne zaman? İstanbul'da ilk iftar saat kaçta?

İSTANBUL'DA İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın ilk günü İstanbul'da imsak vakti, 04.09

İSTANBUL'DA İFTAR VAKTİ

Ramazan'ın ilk günü İstanbul'da iftar vakti, 20.12

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

İstanbul'da "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturulduİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) taşıyanlar ve onlarla temas eden herkesin, 14 gün boyunca evlerinde izole edilmesi, bu kişilerin evlerine giriş-çıkışın mutlaka sınırlandırılması ve kontrol edilmesi gerektiğini belirterek, bu amaçla "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturduklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber