Geri Dön

Kilis, Osmaniye ve Düzce'de iftar ne zaman? Akşam ezanı saat kaçta?

İslam aleminin büyük bir heyecanla beklediği Ramazan ayı başladı. Yılın ilk sahur heyecanından sonra iftar saati merak konusu oldu. Peki Kilis, Osmaniye ve Düzce'de iftar vakti ne zaman?

Kilis, Osmaniye ve Düzce'de iftar ne zaman? Akşam ezanı saat kaçta?

11 ayın sultanı Ramazan bu gece itibariyle başladı. Yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca inanan vatandaşımız bu gece ilk sahur için uyandı. Heyecanla iftarı bekleyenler merakla araştırıyor. Kilis, Osmaniye ve Düzce'de iftar ne zaman yapılacak?

KİLİS İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İftar: 19:30

OSMANİYE İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İftar: 19:35

DÜZCE İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İftar: 20:03

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Ordu'da dehşet! Tartıştığı sevgilisini ve kendini yaktıOrdu'nun Fatsa ilçesinde bir kişi, hem tartıştığı birlikte yaşadığı kadını hem de kendini yaktı. Hastaneye kaldırılan kadın hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber