Geri Dön
GündemKolaj Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Kolaj Çalışması Nasıl Yapılır?

Kolaj Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Kolaj Çalışması Nasıl Yapılır?

Dilimize Fransızcadan gelen birçok kelime bulunmaktadır. Kolajda Fransızcadan dilimize geçen kelimelerden biridir. Peki, kolaj kelimesi ne anlama gelmektedir? Kolaj hangi alanda kullanılmakta olan bir kelimedir? Yapılan aktiviteler ile ilgili olduğu bilinen bu ifade ne işe yaramaktadır? Türk Dil Kurumu kolaj ifadesi hakkında ne tür açıklamalar da bulunmuştur? İşte, kolaj kelimesi ve kolaj çalışmaları hakkında bilinmesi gerekenler.

Kolaj Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Kolaj Çalışması Nasıl Yapılır?

Kolaj Fransızca bir kelimedir. Kelimenin Fransızcadaki orijinal hali "collage" şeklinde geçmektedir. Bir çeşit resimleme tekniği olarak ifade edilmesi mümkündür.

Kolaj Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Türk Dil Kurumu kolaj kelimesi hakkında kesyap şeklinde bir açıklama yapmıştır. Kağıtlar ve bir takım nesneleri kesip yapılması ile uygulanmaktadır.

Kolaj Çalışması Nasıl Yapılır?

- Önce bir yüzey seçimi yapılır.
- Kalın bir kağıt, bir tuval ya da boş bir resim çerçevesi seçilir.
- Yapıştırılacak malzemeler tedarik edilir.
- Hayal gücüne göre ortaya bir resim çıkartılır. Bu resim aşamasında çeşitli malzemeler kullanılabilir. Bant, pirinç, lastik, sticker, tel, tohum, kürdan, baharat ve makarna taneleri seçilebilir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bakan Çavuşoğlu, AB Komisyon Başkan Yardımcısı Borrell ile görüştüDışişleri Bakanı Çavuşoğlu AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Borrell ile İsveç’in başkenti Stokholm’de görüştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler