Geri Dön
GündemKPSS önlisans başvuruları ne zaman? ÖSYM KPSS lisans sonuçlarını açıkladı mı?

KPSS önlisans başvuruları ne zaman? ÖSYM KPSS lisans sonuçlarını açıkladı mı?

KPSS lisans sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 22 Temmuz 2018 tarihinde düzenlenen KPSS lisans sınavına katılan binlerce aday KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak, 2018 KPSS ön lisans başvuruları ne zaman başlayacak sorularının cevaplarını arıyor. İşte 2018 KPSS lisans sınavı ile ilgili merak edilen soruların cevapları...

KPSS önlisans başvuruları ne zaman? ÖSYM KPSS lisans sonuçlarını açıkladı mı?

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 22 Temmuz'da yapılan KPSS lisans sınavının sonuçları için tüm gözler ÖSYM'de... Adaylar sınav sonuçlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Peki KPSS sonuçları hangi tarihte belli olacak?

KPSS LİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22 Temmuz 2018 tarihinde yapılan KPSS lisans sınavı sonuç tarihi ÖSYM tarafından belirlendi. KPSS sonuçları 31 Ağustos 2018 tarihinde adayların erişimine açılacak.

2018 KPSS ÖN LİSANS SINAV BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

ÖSYM'nin sınav takviminde yer alan bilgilere göre 2018 KPSS ön lisans sınav başvuruları 28 Ağustos - 12 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Geç başvuru tarihi ise 26 Eylül 2018 olarak netleşti. KPSS ön lisans sınavının yapılacağı tarih 4 Kasım 2018 olarak belirlendi. 2018 KPSS ön lisans sınav sonuçları ise 29 Kasım 2018 tarihinde adaylara duyurulacak.

Sonuçlar açıklandığı zaman, adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.