Geri Dön
GündemKPSS Ortaöğretim soru ve cevapları yayınlandı! Sonuçlar ise...

KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları yayınlandı! Sonuçlar ise...

ÖSYM, büyük bir merakla beklenen KPSS Ortaöğretim soru ve cevaplarını yayınladı. Sınava katılan binlerce aday şimdi KPSS Ortaöğretim soru ve cevaplarını öğrenmek ve KPSS Ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını arıyor. İşte detaylar...

KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları yayınlandı! Sonuçlar ise...

KPSS ortaöğretim sınav soru ve cevapları yayınlandı. 7 Ekim tarihinde yapılan KPSS sınavına katılan adaylar arayışa geçti. Peki KPSS ortaöğretim soru ve cevaplarına nereden ulaşılır? Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

"DUYURU
(09 Ekim 2018)

2018-KPSS Ortaöğretim Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

7 Ekim 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ortaöğretim Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 09 Ekim 2018 tarihinde saat 15.45’den itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018-KPSS Ortaöğretim Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade veren içeren sorular sorulmamaktadır.

2018-KPSS Ortaöğretim sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlere göre aşağıda verilmiştir.

GENEL YETENEK: 10. ve 57. Sorular

GENEL KÜLTÜR: Bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI"

KPSS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLNACAK?

Sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 7 Ekim'de yapılan KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçları ÖSYM 2018 sınav takvimine göre 8 Kasım Perşembe günü ilan edilecek. Adaylar sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler. Sonuçlar adreslere postalanmayacak.