Gündem Kurt sürüsünün domuz avı fotokapana yansıdı!

Kurt sürüsünün domuz avı fotokapana yansıdı!

14.03.2024 - 11:36 | Son Güncellenme:

Afyonkarahisar'da Sandıklı ilçesi sınırlarında bulunan Akdağ'da kurtlar ve akbabaların, domuzla beslenme anları fotokapanla görüntülendi.

Sandıklı ilçesi sınırlarında bulunan 2500 rakımlı Akdağ Koca Yayla'nın farklı bölümlerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından fotokapanlar yerleştirildi.

Haberin Devamı

Kurt sürüsünün domuz avı fotokapana yansıdı

Bölgedeki doğa yaşamının takip edildiği fotokapanlar bu kez kurtlar ile kara ve kızıl akbabaları beslenirken görüntüledi.

Kurt sürüsünün domuz avı fotokapana yansıdı

Kurtların avladıkları domuzları yediği, kalan leşlerle ise kızıl ve kara akbabaların beslendiği anlar fotokapanla anbean kaydedildi. Özellikle akbabaların beslenme sırasında zaman zaman birbirleriyle didiştiği de görüntülere yansıdı.

1/14

2/14

3/14

4/14

5/14

6/14

7/14

8/14

9/14

10/14

11/14

12/14

13/14

14/14

VAN'DA YABAN KEÇİLERİ GÖRÜNTÜLENDİ

Öte yandan dünyada yoğun avlanma nedeniyle nesli tükenme tehlikesi altında olan türlerin kırmızı listesinde bulunan yaban keçilerinin, Van’ın kırsal bölgelerindeki dağlarda popülasyonları hızlı artıyor. Doğal yaşamın kontrol altına alınması amacıyla dağlık alana fotokapanlar yerleştiren Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü (DKMP), bu kez koruma altına alınan ve avlanmaları yasaklanan yaban keçilerini görüntüledi.

Haberin Devamı

Kurt sürüsünün domuz avı fotokapana yansıdı

 

"BIRAKTIĞIMIZ YEMLERDEN YİYEN DAĞ KEÇİLERİMİZ"

Fotokapan görüntüleri, DKMP 14. Bölge Müdürlüğünün resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bölge Müdürlüğümüzde yaptığımız yemleme çalışmalarında doğaya bıraktığımız yemlerden yiyen dağ keçilerimizin fotokapan görüntüleri. Zorlu kış şartlarında bıraktığımız yemlerden yemeleri bizi mutlu etmiştir. Çalışanlarımızın emeklerinin boşa gitmediğini görmek ayrı bir mutluluk” ifadeleri kullanıldı.

Kurt sürüsünün domuz avı fotokapana yansıdı