Geri Dön

Kütahya, Malatya ve Manisa'da sahur saat kaçta? | Kütahya, Malatya ve Manisa'da iftar ne zaman?

11 ayın sultanı Ramazan bu gece itibariyle başlıyor. Yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca inanan vatandaşımız bu gece ilk sahur için uyanacak. Peki Kütahya, Malatya ve Manisa'da sahur saat kaçta ve iftar ne zaman yapılacak?

Kütahya, Malatya ve Manisa'da sahur saat kaçta? | Kütahya, Malatya ve Manisa'da iftar ne zaman?

Hayırlı Ramazanlar... İslam aleminin büyük bir heyecanla beklediği Ramazan ayına bu gece merhaba diyeceğiz. Peki Kütahya, Malatya ve Manisa'da sahur saat kaçta yapılacak ve iftar vakti ne zaman?

KÜTAHYA İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın ilk günü İmsak : 04:12, iftar : 20:04

MALATYA İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın ilk günü İmsak : 03:43, iftar : 19:29

MANİSA İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın ilk günü İmsak : 04:26, iftar : 20:13

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Türkiye'den Beyrut'a yardımTürkiye'den Beyrut'a yardım malzemeleri ve personel ulaştıracak Türk Silahlı Kuvvetlerine ait uçak, Ankara Etimesgut Havaalanı'ndan hareket etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber