Geri Dön
GündemLGS ne zaman yapılacak? LGS 2020 örnek sorular

LGS ne zaman yapılacak? LGS 2020 örnek sorular

LGS ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanacak olan 2020 LGS için tarih belli oldu. Öğrenciler heyecanla sınav tarihini beklerken MEB'den örnek soru kitapçığı yayımlandı.

LGS ne zaman yapılacak? LGS 2020 örnek sorular

Milli Eğitim Bakanlığı LGS kapsamında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin sınav tarihini duyurdu.

LGS NE ZAMAN YAPILACAK?

LGS 7 Haziran 2020'de yapılacak. İki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı.

Sınavda, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Aynı gün yapılacak ve iki bölüm halinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika, ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.

ÖRNEK SORULAR YAYIMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 7 Haziran 2020'de yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik ilk örnek soru kitapçığı yayımlandı.

Kitapçığa, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sitesinden (http://odsgm.meb.gov.tr/) erişilebilecek. Soru kitapçıkları yayınlanmaya devam edecek.

ÖRNEK SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-9 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet