Geri Dön

LGS ne zaman yapılacak? LGS 2020 örnek sorular

LGS ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanacak olan 2020 LGS için tarih belli oldu. Öğrenciler heyecanla sınav tarihini beklerken MEB'den örnek soru kitapçığı yayımlandı.

LGS ne zaman yapılacak? LGS 2020 örnek sorular

Milli Eğitim Bakanlığı LGS kapsamında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin sınav tarihini duyurdu.

LGS NE ZAMAN YAPILACAK?

LGS 7 Haziran 2020'de yapılacak. İki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı.

Sınavda, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Aynı gün yapılacak ve iki bölüm halinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika, ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.

ÖRNEK SORULAR YAYIMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 7 Haziran 2020'de yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik ilk örnek soru kitapçığı yayımlandı.

Kitapçığa, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sitesinden (http://odsgm.meb.gov.tr/) erişilebilecek. Soru kitapçıkları yayınlanmaya devam edecek.

ÖRNEK SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

İstanbul çıkışı kapatıldı! Polis denetim gerçekleştiriyorİçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle İstanbul ile birlikte 29 büyükşehir ve akciğer hastalığının en fazla görüldüğü Zonguldak'ın giriş ve çıkışları kapatıldı. Megakent İstanbul'a 00.00 itibariyle araçlar, genelgede istenilen belgeleri göstermek zoruyla şehre girebilirken genelgeye aykırı olan otomobiller il sınırından geri çevrildi. Gece boyunca devam eden denetimlerin sabahın ilk saatlerinde de sürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber