Geri Dön
GündemÖğretmen ek atama var mı bu yıl 2021? Öğretmen ek ataması ne zaman, tarihleri belli oldu mu?

Öğretmen ek atama var mı bu yıl 2021? Öğretmen ek ataması ne zaman, tarihleri belli oldu mu?

Öğretmen ek ataması ile ilgili son dakika haberleri öğretmen adaylarının ve öğretmenlerin gündeminde. Bakan Ziya Selçuk son dakika ek atama açıklamasında bulundu. 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının ardından gözler yeni ek atama haberi için MEB'e döndü. Peki, bu yıl ek atama olacak mı?

Öğretmen ek atama var mı bu yıl 2021? Öğretmen ek ataması ne zaman, tarihleri belli oldu mu?

Ek öğretmen ataması için nefesler tutuldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını duyurmuştu. Binlerce öğretmen adayı, heyecanla ek atama takvimini bekliyor. Atamalar hakkında açıklamalarda bulunan Selçuk, merak edilen soruya yanıt verdi. İşte, ek öğretmen ataması hakkında detaylar...

ÖĞRETMEN EK ATAMASI VAR MI?

Bakan Ziya Selçuk, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının ardından beklenen yeni atama kararları için açıklamalarda bulundu. Selçuk, "Şimdi bunu her programda soruyorlar, aslında tekrar tekrar da soruyorlar. Haklı olarak bir değişiklik var mı diyorlar. Daha öncedeki açıklamalara göre bir değişiklik yok. Bunun artması doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı'nın talebi var. Neler yapılabilir diye görüşmeler yapılıyor. Daha çok meslektaşımı aramızda katmak isteriz. Buna ihtiyacımız var. Onların ihtiyaçlarının farkındayız. Bunu belirleyen husus, bütçe imkanları aslında" ifadelerine yer verdi.

"Uzun yıllar boyunca ortalama 40 bin civarında atama yapıldı. Bu sene atama sayısında bir düşüklük oldu. Salgın ve benzeri koşullardan dolayı 20 bin atama yapıldı. Her sene gözden geçiriliyor. Bu bir kere karar verilen bir şey değil. İmkanlar dahilinde sürekli konuşulan bir şey. Zaten sürekli yapıyoruz, yine de yapacağız merak etmesinler" dedi.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Emekli maaşını kedilere harcadı, icralık olduANTALYA'da yaşayan Gönül Güler (52), sokaktaki yardıma muhtaç 80 kediyi evine aldı, mama ve klinik giderleri nedeniyle çektiği kredilerle 90 bin liral borç yaptı. Aylardır kesintilerden sonra emekli maaşından 25 TL kalan Güler, klinik borcu nedeniyle icraya verildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler