Geri Dön
GündemZiya Selçuk son dakika açıkladı! Okullar ne zaman tatil olacak? Okullar temmuzda kapanacak mı 2021?

Ziya Selçuk son dakika açıkladı! Okullar ne zaman tatil olacak? Okullar temmuzda kapanacak mı 2021?

Okullar ne zaman kapanacak sorgusu son günlerde arttı. Normalleşme adımlarıyla birlikte MEB düşük, orta ve yüksek riskli illerde yüz yüze eğitimi kademeli olarak başlatmıştı. Öğrenciler, veliler ve öğretmenler ise okullar ne zaman tatil olacak, temmuzda kapacak mı? sorularını aratıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika açıklamalarında bulundu. İşte, detaylar...

Ziya Selçuk son dakika açıkladı! Okullar ne zaman tatil olacak? Okullar temmuzda kapanacak mı 2021?

Okullarda yüz yüze eğitime ilişkin son dakika haberleri takip ediliyor. Bakan Ziya Selçuk, kademeli olarak yüz yüze eğitimin başladığı bugünlerde son durumun değerlendirmesini yaptı. Sınavların nasıl olacağına dair de detaylar paylaşıldı. Sınavların bir kısmı okullarda yapılmıştı, kalan kısmının da okullarda olmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Peki, okullar ne zaman açılacak 2021?

OKULLAR NE ZAMAN TATİL OLACAK?

Koronavirüs salgınının durumuna göre yüz yüze eğitime bir süre ara verilmişti. Öte yandan yarıyıl tatili ise 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlamıştı. Yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklendi. Buna göre nisan ayında bir ara tatil yapılmayacak.

OKULLAR TEMMUZDA KAPANACAK MI?

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlamıştı. Yeni dönem 2020-2021 eğitim yılının ise 18 Haziran 2021 Cuma günü sona ermesi bekleniyordu. Normalleşme ile birlikte de yüz yüze eğitime kısmi olarak geçildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, ''Öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok.'' ifadelerine yer verdi.

İstanbul Cihangir'de korkunç olay! Genç kadını taciz etti, boğazına bıçak dayadıİstanbul'da Cihangir'de genç bir kadın güpegündüz saldırıya uğradı. Kadın direndiğinde ise saldırgan boğazını sıktı. O görüntüler sosyal medyada yayınlanınca infial etkisi yarattı. Peki son durum nedir? Gelişmeleri CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever aktardı...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet