Geri Dön
GündemÖSYM YKS tercih sonuçlarını bugün açıklayacak mı? YKS tercih sonucu sorgulama

ÖSYM YKS tercih sonuçlarını bugün açıklayacak mı? YKS tercih sonucu sorgulama

YKS tercih sonuçları bugün içerisinde açıklanacak mı sorusu adaylar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan açıklama ile bu hafta açıklanacağı duyurulan YKS tercih sonuçları henüz açıklanmadı. ÖSYM tarafından adayların beklediği açıklama geldiği anda haberimiz güncellenecektir. Adaylar sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile sorgulama yapabilecekler.

ÖSYM YKS tercih sonuçlarını bugün açıklayacak mı? YKS tercih sonucu sorgulama

YKS tercih sonuçları için adayların heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Binlerce adayı yakından ilgilendiren 2020 YKS tercih (yerleştirme) sonuçlarının açıklanacağı tarih olarak ÖSYM başkanı Halis Aygün tarafından yapılan açıklamada duyurulmuştu. 6-14 Ağustos tarihleri arasından ÖSYM üzerinden Üniversite tercihlerini tammamlayan adaylar yaptıkları tercihler arasından hangi üniversiteye yerleştiklerini merak içerisinde beklmeye devam ediyor. YKS 2020 Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından Online Üniversite kayıtları ve kesin kayıt işlemleri alınacak.

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercih sonuçlarının bu hafta içerisinde açıklanacağı ÖSYM Başkanı Halis Aygğn tarafından duyurulmuştu. Bu hafta içerisinde sonuçların adayların erişimine açılması bekleniyor

2020 YKS TERCİH SONUCU SORGULAMA EKRANI

YKS TERCİH SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

2020 YKS tercih sonuçları sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra sorgulanabilecek.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2020 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 YKS sonuçları henüz açıklanmadı. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasından sonra ise tercihlerine yerleşemeyenler ise ek tercih sürecinde tekrar tercih yapacaklar. YKS ek tercihlerin yapılacağı tarih henüz belli olmadı.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 13 Haziran 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 214 bin 957 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 12 kişinin testi pozitif çıktı, 53 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 952 oldu, 4 bin 194 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 5 milyon 202 bin 251'e yükseldi. Öte yandan Türkiye'de nüfusun yaklaşık yüzde 25'ine birinci doz Kovid-19 aşısı uygulandı. Saat 19.45 itibarıyla birinci doz aşısını yaptıranların sayısı 20 milyon 16 bin 614 oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet