Geri Dön

Parfüm sıkmak orucu bozar mı? Oruçluyken parfüm sıkmak orucu bozar mı?

Ramazan ayı içerisinde sıkça araştırma konusu olan başlıklar arasında orucu bozan şeyler nedir sorusu geliyor. İnsanlar dışarıya çıkarken kullandıkları parfümü ramazan ayında kullanıp kullanamayacaklarını merak ediyor. Peki oruçluyken parfüm sıkmak orucu bozar mı?

Parfüm sıkmak orucu bozar mı? Oruçluyken parfüm sıkmak orucu bozar mı?

İslam aleminin en değer verdiği ay olan ramazan iple çekiliyor. 11 Ayın Sultanı yaklaştıkça oruç bozan şeyler konusu gündeme geliyor. Günlük olarak parfüm kullanan vatandaşları şu sıralar yönelttiği soru Parfüm orucu bozar mı? şeklinde...

PARFÜM SIKMAK ORUCU BOZAR MI ?

Mide ile doğrudan bir bağlantısı olmadığı için, koklanabilen şeyler orucu bozmuyor. Ancak dikkat edilmesi gereken sonu, özellikle parfümü sıkma aşamasında, taneciklerin hava veya rüzgar yolu ile ağza kaçmaması. Eğer ki parfüme dair bir tanecik ağza kaçar ise, oruç bozulmuş kabul ediliyor.

Suriye'nin kuzeyine balistik füze saldırısı! Ölü ve yaralılar var...Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ve Bab ilçelerinde iki ayrı noktaya düzenlenen balistik füze saldırısında ilk belirlemelere göre 1 sivil öldü, 18 sivil yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet