Geri Dön
GündemRamazan ayı hangi tarihte başlıyor? 2019 ilk sahur ve oruç ne zaman?

Ramazan ayı hangi tarihte başlıyor? 2019 ilk sahur ve oruç ne zaman?

İslam alemini 11 ayın sultanı Ramazan heyecanı sarmaya başladı. Yurdumuzun dört bir yanında milyonlarca vatandaşımızın merakla beklediği Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı tarihlerini bir araya getirdik. İşte ayrıntılar...

Ramazan ayı hangi tarihte başlıyor? 2019 ilk sahur ve oruç ne zaman?

Mübarek üç aylar arasında yer alan Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kaldı. Ramazan'da oruç tutacak milyonlarca vatandaş ilk sahura hangi gece kalkılacak merak ediyor.

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLIYOR? İLK SAHUR NE ZAMAN?

2019 Ramazan ayı, 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü başlayacak. 6 Mayıs gecesi ilk sahura kalkılacak ve Ramazan'ın ilk orucu 6 Mayıs'ta tutulacak.

3 Haziran 2019 Pazartesi günü ise Ramazan ayı sona erecek.

İL İL RAMAZAN İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

3 Haziran 2019 Pazartesi Arefe

4 Haziran 2019 Salı Ramazan Bayramı (1.Gün)

5 Haziran 2019 Çarşamba Ramazan Bayramı (2.Gün)

6 Haziran 2019 Perşembe Ramazan Bayramı (3.Gün)

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre,

"Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacağı ancak kullanılmayan idari izinlerin, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabileceği kaydedildi.

Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gittiMuğla'da tedavisi tamamlandıktan sonra uydu takip cihazı takılan ve "Talay" ismi verilen nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası, 3 günde yaklaşık 30 kilometre yol katetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet