Geri Dön
GündemSahur saat kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir sahur vakitleri

Sahur saat kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir sahur vakitleri

Ramazan ayının son günleri içerisinde yer aldığımız şu günlerde vatandaşlar tarafından sahur vakitleri araştırılmaya devam ediyor. Ramazan ayının bitmesin üç gün kala büyük şehirler başta olmak üzere 81 ilin sahur vakitleri sorgulanmaya devam ediyor. Peki sahur bu gece saat kaçta? İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere il il iftar ve sahur vakitleri...

Sahur saat kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir sahur vakitleri

Sahur vakitleri araştırılmaya devam ediyor. Ramazan ayının bitimine kısa bir süre kala sahur vakitleri en çok araştırılan konu başlıkları arasında yer almaya devam ediyor. İstanbul'da 04:07'de başlayan imsak vakitleri 03:33'e kadar geriledi. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de bu gece sabah ezanı saat kaçta okunacak? İşte il il sahur vakitleri...

31 MAYIS İSTANBUL İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın 27. günü İmsak : 03:32

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Marketin önüne bırakılan bisikleti böyle çaldıOsmaniye'de bir kişinin alışveriş için geldiği marketin önüne bıraktığı bisikleti çalan T.D., yakalandı. Bisikleti tanımadığı bir kişiye sattığını söyleyen T.D., adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet