Geri Dön
GündemSED yardımı başvurusu yapma ekranı! SED ödemesi nedir, ne zaman yatırılacak 2021?

SED yardımı başvurusu yapma ekranı! SED ödemesi nedir, ne zaman yatırılacak 2021?

SED yardımı başvurusu ile ilgili ayrıntılar bireyler tarafından merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemelerinin yapılacağı tarih ile ilgili açıklama gerçekleştirdi. Peki SED yardımı başvurusu nasıl yapılır? SED ödemesi nedir ve ne zaman yatırılacak 2021?

SED yardımı başvurusu yapma ekranı! SED ödemesi nedir, ne zaman yatırılacak 2021?

SED yardımı başvuru ekranı araştırılıyor. SED ödemelerinin bayramdan önce yapılacağını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, açıkladı. Bakan Yanık'ın açıklamasından sonra SED ödemelerinin detayları merak edilmeye başlandı. Peki SED ödemesi ne zaman yatırılacak? SED ödemesi nedir ve başvuru nasıl yapılır 2021?

SED ÖDEMESİ NE ZAMAN YATIRILACAK 2021?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, bugün itibarıyla başlayacak ödemelerin, 12 Mayıs'a kadar hesaplara yatırılacağını açıkladı.

SED BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

SED başvurusu e -devlet üzerinden yapılabiliyor.

İl Müdürlüğü veya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine şahsen, dilekçeyle de gerçekleştirilebiliyor.

Dilekçe

T.C. Kimlik Numarası beyanı,

Gerektiğinde alınacak sağlık raporu, öğrenci belgesi

İş-kur ve meslek kurslarına başvurduğuna dair belgeler istenilir. 

SED BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'deki saldırı için ilk açıklama!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya İl Teşkilatı toplantısında konuşma yaptı. Erdoğan, 'Bugün Antalya'da hükümet yatırımları konusunda da en ufak bir duraksama söz konusu değildir. Ama yerel yönetimlerde durum hiç de iç açıcı değildir. İşte en ufak bir su parası sıkıntısını duyduk. Antalya'da da, İstanbul'da da, Ankara'da da böyle...' açıklamasını yaptı. HDP İzmir İl binasına saldırıya ilişkin Erdoğan, 'İzmir'deki provokasyonu kınadık, kınayacağız. Saldırganın en ağır ceza alacağına inanıyoruz' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet