Geri Dön
GündemSon dakika... İran'da koronavirüs! Türkiye 4 sınır kapısını kapattı

Son dakika... İran'da koronavirüs! Türkiye 4 sınır kapısını kapattı

Son dakika gelen bilgilere göre; Türkiye, İran sınırı kapattı. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada koronavirüs tehdidi nedeniyle sınırın kapatıldığını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Nahçivan dahil olmak üzere 4 sınır kapısının kapatıldığını duyurdu.

Son dakika... İran'da koronavirüs! Türkiye 4 sınır kapısını kapattı

Son dakika haberi I İran'da koronavirüs nedeniyle ölü sayısının 8'e yükseldi, Türkiye'den sınır kapısı hamlesi geldi. İçişleri Bakanlığı'nın Türkiye'nin İran'a sınır kapısını kapattığını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs tehdidiyle ilgili, hastalığın komşumuz İran'da görülmesi bizler için alarm anlamına geliyor. Koronovirüs Bilim Kurulu toplantısını yaptı, her ihtimal masaya yatırıldı. Sayın Cumhurbaşkanımız konuyu özellikle yakında takip etmektedir. Koronovirüs Bilim Kurulu alacağı karara uyulması talimatı verdiler. İran sınırıyla ilgili kararlar tüm valiliklere bildirilmiş oldu. Bugün saat 17.00 itibariyle geçici olarak durduruldu. Tüm uluslararası uçuşlar (İran'dan gelişler) saat 20.00 itibarıyla tek taraflı ve geçici olarak durduruldu" dedi.

Koca, Nahçivan dahil olmak üzere 4 sınır kapısının kapatıldığını açıkladı.

İRAN SAĞLIK BAKANI'NDAN ÜRKÜTÜCÜ AÇIKLAMA

Türkiye'nin doğu komşusu İran'da da tablo giderek vahim bir hale geliyor. Bugün sabah saatlerinde 10 yeni vaka daha bulunduğu duyuruldu, saatler sonra 15 yeni vaka daha listeye eklendi. İranlı yetkililer vaka sayısının 43'e ulaştığını, hayatını kaybedenlerin ise 8 kişi olduğunu açıkladı.

İran Sağlık Bakanlığı ise, ürkütücü bir açıklama yaparak koronavirüs vakalarının ülkedeki tüm şehirlere yayılmış olabileceğini duyurdu. İranlı yetkiller, koronavirüsün Kum şehrindeki Çinli işçilerin ülkelerini ziyaret etmesinin ardından İran'a girmiş olabileceğini değerlendiriyor.

Son dakika... İranda koronavirüs Türkiye 4 sınır kapısını kapattı

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hava almak için çıktığı balkonda 45 dakika mahsur kaldıAntalya’da hava almak için çıktığı balkonda kapının kapanmasıyla mahsur kalan Sevgi E. (65), itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yaklaşık 45 dakikalık çalışma sonucu kapıyı açan ekipler, Sevgi E.'yi mahsur kaldığı balkondan kurtardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler