Geri Dön

Sözleşmeli Astsubay ve Subay alımları başvuruları başladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Sözleşmeli Astsubay ve Subay alımları başvuruları bugün başladı. Yapılan açıklamaya göre 100 Sözleşmeli Astsubay ve 55 Sözleşmeli Subay alımı yapılacak.

Sözleşmeli Astsubay ve Subay alımları başvuruları başladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 100 Sözleşmeli Astsubay ve 55 Sözleşmeli Subay alımı yapacağını duyurdu. İşte başvuru şartları..

SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY VE SUBAY ALIMLARI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sözleşmeli Subay alımları için başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, KPSS ve ALES puanı koşulu aranan alanlar için 2016'da gerçekleşen KPSS'de genel kültür ve genel yetenek alanında en az 70 ve üzeri puan almış olmaları, 2014, 2015 ve 2016 olmak üzere son 3 senede içerisinde yapılan ALES'ten en az 55 ve üzeri puanı almış olmaları, şehit, malul eş ve çocukları için ise söz konusu puanların en az yüzde 80'inini almış olmaları gerekmektedir.

Ayrıca 27 ve altında bir yaşta olunması istenen Subayların lisansüstü öğrenimlerini bitirenler için 32 yaş ve altındaki bir yaşta olunması talep edilmiştir. Adayların silah taşımak için yahut silahlı görevler için hukuki bir engellerinin bulunmaması gerekmektedir. Fiziki kriterlerde ise başvuru yapacak erkek adayların 1,67 metreden, başvuru yapacak kadın adayların ise 1,62 metreden kısa olmamaları gerekmektedir.

SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY VE SUBAY ALIMLARI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Sözleşmeli Astsubay alımları için adaylara yine aynı kriterler sunulup, başvurular www.sahilguvenlik.gov.tr adresinden yapılacak olup bugün saat 11:00'da başlayacak. 24 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 11:00'da ise son bulacaktır.

Adaylardan 50 Türk Lirası sınav ücreti alınacak olup, sınav hakkında bilgiler ön başvuru sonuçları ile beraber adaylara bildirilecektir. Sınav ücretlerini yatırmayan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

Adaylar 3 aşamalı sınava tabi tutulacaklar. Bunlardan ilki ön sağlık kontrolleri, ikincisi fiziki yeterlilik sınavı, üçüncüsü ise mülakat sınavları. Bu aşamaların herhangi birinde başarı elde edemeyen adaylar bir sonraki aşamadan devam edemeyecekler.

Türkiye'nin günlük corona virüs tablosu (11 Ağustos 2020)Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin günlük korona virüstablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 1183 kişiye covid-19 tanısı konuldu, 15 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 243 bin 180, can kaybı 5 bin 873 oldu. Son 24 saatte 1185 kişinin daha iyileşmesiyle covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 226 bin 155 oldu. Bakan Koca hastanedeki yatış oranlarına dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber