Gündem 3.5 milyon dolar kayıp! Fatih Terim'in adı dosyada neden yok? sorusuna yanıt geldi

3.5 milyon dolar kayıp! Fatih Terim'in adı dosyada neden yok? sorusuna yanıt geldi

02.12.2023 - 06:57 | Son Güncellenme:

Ünlü futbolcuların da aralarında bulunduğu kişilerin milyonlarca dolar dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan banka müdürü Seçil Erzan soruşturmasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Milyonlarca doların buhar olduğu fon dolandırıcılığında parasını kaptıran ve kendisi hakkında da 11 kişi ile birlikte tefecilik suçundan soruşturma başlatılan eski futbolcu Semih Kaya, bankacı Seçil Erzan’ın darp ve tehdit iddialarının doğru olmadığını söyledi. Erzan’ın evine gittiğini kabul eden Kaya, “Beni oraya yem gibi çağırdı” dedi.

Haberin Devamı

ÇANTA DOLUSU PARA

Seçil Erzan’ın bankaya getirilen paralarla yeni görüntüsü ortaya çıktı. Bankanın güvenlik kamerası kayıtları da dosyaya girdi. Görüntülerde, tutuklu sanık Ali Yörük’ün, iddiaya göre bazı müştekilerden alarak yanında getirdiği poşetin içindeki parayı bankada Erzan’a teslim etmesi yer aldı.

3.5 milyon dolar kayıp Fatih Terimin adı dosyada neden yok sorusuna yanıt geldi

'3 BUÇUK MİLYON DOLAR KAYIP'

Fatih Terim’in avukatı Tufan Karataş, Terim’in fon için para vermediğini, hesabının Seçil Erzan’ın kontrolünde bulunduğunu, kayıp olduğu söylenen paranın da hesapta olması gereken 3-3.5 milyon dolar olduğunu öne sürdü. Karataş, Terim’in hesabının Erzan’ın kontrolünde olduğunu, yatırımların hesaplar üzerinden işletildiğini söyledi.

Erzan, mahkemede, “Terim’den 300 bin dolar aldığını ve katbekat üzerinde ödeme yaptığını” iddia etmişti. Erzan’ın evinde çıkan alacak-verecek tablosunda ise Terim’in 700 bin dolar yatırıp 1.5 milyon dolar kazandığı yazıyordu. Terim, Erzan’a para vermediğini iddia ederken, savcılık ifadesinde 3 milyon dolar alacaklı olduğunu söyledi. Sözcü’de yer alan habere göre Terim’in avukatı Karataş Erzan’ın, Terim’in “finansal danışmanı” olduğu yönündeki söylemleri yalanladı.

Haberin Devamı

Karataş “Bu finansal danışmanlık değil. Her şube müdürünün belli bir kalibrasyon üzerindeki müşteriye verdiği temel hizmet” dedi. Terim’in “fon” adı altında para vermediğini, yatırımların hesaplar üzerinden işletildiğini söyleyen Karataş, para ilişkisini “Erzan’la yok. Banka ile var. Hesaplarında yatan para üzerinden Seçil yatırımlarda değerlendirdi” diye açıkladı.

‘HESAPTAN EKSİLTİLMİŞ’

Terim’in hesabının Erzan’ın kontrolünde olduğunu söyleyen Karataş, “’Hocam şu kağıdı alacağız’ diyor. Saha kenarında oldubittiyle evrakı imzalatıyor” dedi. Terim’in hesabında olduğunu bildiği 3 milyon dolar paranın bu para olduğunu belirten Karataş, “Bize göre hesapta 3-3.5 milyon dolar olması lazım. Seçil’in ‘Kağıt, hazine, fon aldım’ diye bir hikâyesi var. Bu yatırımlardan sonra meblağlar hesaba geri gelmiş. Ama bakıyoruz ki hesaplarda anlamsız eksilmeler var. Hesaptan dikkat çekmeyecek şekilde para eksiltilmiş” diye konuştu.

Haberin Devamı

DOSYADA NEDEN YOK?

Karataş, Terim’in neden dosyada isminin geçmediğine ilişkin de “Onun şikâyeti başka bir soruşturma numarası ile tefrik edildi. Hesabından çekilen bir para olduğu için zimmet olarak seyretme ihtimali var” dedi.

3.5 milyon dolar kayıp Fatih Terimin adı dosyada neden yok sorusuna yanıt geldi

Yazarlar