Geri Dön
GündemÜniversite ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 YKS ek tercih sonuçları

Üniversite ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 YKS ek tercih sonuçları

YKS ek tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. YKS ek tercihleri ile üniversiteye yerleşme hayali kuran binlerce öğrencinin gözü kulağı ÖSYM'de. Peki üniversite ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2018 YKS ek tercih sonuçları ile ilgili tüm detaylar...

Üniversite ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 YKS ek tercih sonuçları

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak merak konusu oldu. 2018 Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanması ardından, açıkta kalan öğrenciler ek tercihde bulundu. Sabırsızlıkla beklenen YKS ek tercih sonuçları için ÖSYM tarih verdi mi?

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ek yerleştirme işlemine alınan tüm adayların sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. YKS ek tercih sonuçları için tarih henüz belirlenmedi.

ADAYLARIN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA YERLEŞTİRİLMELERİ

Ek Yerleştirme işlemlerinde bu kılavuzla birlikte, 2018-YKS Kılavuzu ile 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan kurallar geçerli olacaktır.

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARININ KONTENJAN VE KOŞULLARI

Yükseköğretim programları ile bu programların kontenjan ve koşulları, bu kılavuzda Tablo 3 ve Tablo 4'te verilmiştir. Tablo 3'te iki yıllık ön lisans programları, Tablo 4'te ise dört veya daha fazla yıllık lisans programları gösterilmiştir. Bu tablolar ile ilgili koşul ve açıklamalar Tablo 4'ten sonra yer almaktadır.

KAYITLAR NE ZAMAN?

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 1-5 Ekim 2018 tarihleri arasında
yapılacaktır

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ!

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Denizli'de alkollü genç otomobilleri taşa tuttuDenizli'nin Merkezefendi ilçesinde, aşırı alkollü olduğu öne sürülen Melih Ç. (23), yoldan geçen araçları taş atarak trafiği tehlikeye düşürdü. 4 araç atılan taşlardan zarar görürken, vatandaşlar tarafından yakalanan Melih Ç., polise teslim edildi. Melih Ç.'nin yoldan geçen araçlara taş attığı anlar ise güvenlik kamerasına da yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner