Geri Dön

YKS üniversite tercihleri ne zaman başlıyor? ÖSYM üniversite tercihleri için kritik tarihi açıkladı...

YKS 2020 sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite adayları heyecanla tercihlerin başlamasını bekliyor. Peki, ÖSYM tarafından belirlenen takvime göre üniversite tercihleri ne zaman yapılacak? 2020 YKS üniversite tercih kılavuzu yayımlandı mı? İşte üniversite taban puanları ve kontenjanları kılavuzu...

YKS üniversite tercihleri ne zaman başlıyor? ÖSYM üniversite tercihleri için kritik tarihi açıkladı...

ÖSYM tarafından düzenlenen YKS 2020'nin sonuçları açıklandı. Milyonlarca üniversite adayı için heyecanlı süreç yakında başlayacak. Puanlarına göre tercih yapacak olan adaylar YKS tercih kılavuzunu incelemeye başladı. Peki, üniversite tercihleri ne zaman yapılacak?

YKS ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 YKS tercih işlemleri 6 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak. Adaylar için son gün 14 Ağustos 2020. Tercih işlemleri ÖSYM AİS üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapılarak gerçekleşecek.

ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI BELLİ OLDU MU?

ÖSYM merakla beklenen YKS 2020 tercih kılavuzunu yayımladı. Adaylar tercihlerini tercih kılavuzunda yer alan bilgiler doğrultusunda yapacak. Peki, üniversitelerin taban puanları ve kontenjanları ne durumda? İşte önlisans ve lisans bölümlerini tercih etmek için karşılaştırmalı kılavuz.

2020 ÖNLİSANS LİSANS ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sevgili vahşetine maruz kalan kadın: Rüyalarıma giriyor, psikolojim altüst olduCezaevinde tanıştığı sevgilisini metruk bir eve götürerek 7 saat boyunca işkence yaptığı ve tecavüz ettiği gibi iddialarla aranan M.A.K., polisin yaptığı operasyonla gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber