Geri Dön
GündemYDUS sonuçları açıklandı! YDUS sınav sonucu sorgulama ekranı: 2020 YDUS soru ve cevapları

YDUS sonuçları açıklandı! YDUS sınav sonucu sorgulama ekranı: 2020 YDUS soru ve cevapları

2020 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi giriş sınavı 20 Şubat 2021 tarihinde sayısız adayın katılımıyla gerçekleştirildi. ÖSYM merakla beklenen sınav sonuçlarını ise erişime açtı. Yanı sıra YDUS soru ve cevaplarını da paylaştı. Peki, YDUS sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir? İşte, 2020 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi sınav sonucu sorgulama.

YDUS sonuçları açıklandı! YDUS sınav sonucu sorgulama ekranı: 2020 YDUS soru ve cevapları

ÖSYM, 2020 YDUS sınavına ilişkin soru ve cevapları adaylara açtı. Şubat ayında yapılan sınavın sonuçları da heyecanla beklenirken sonuçlar da gün içinde açıklandı. Sınav sonuçları 31 Mart günü ÖSYM'nin adresinden adaylara duyuruldu. İşte, YDUS sınav sonuçları ve cevap anahtarları..

YDUS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

ÖSYM sınav sonucu hakkında açıklamayı yaptı. 20 Şubat 2021 tarihinde uygulanan 2020 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına (2020-YDUS) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Alanı Temel Soru Kitapçığında yer alan 10. ve 55. soruların iptal edilmesine karar verilerek değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

İç Hastalıkları Testinde yer alan bazı sorulara iptal davası açılmış olması sebebiyle bu alanla ilgili değerlendirme işlemleri idari yargı kararı sonrasında yapılacaktır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 31 Mart 2021 tarihinde saat 18.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

2020 YDUS SINAV SONUCU SORGULAMA...

YDUS SORU VE CEVAPLARI 

ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 31 Mart 2021 tarihinde saat 18.15'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

2020 YDUS SORU VE CEVAPLARI GÖRÜNTÜLEME...

Afganistan'da iftar saatlerinde okul önünde bombalı saldırıAfganistan'ın başkenti Kabil'de bir okulun önünde iftar saatinde düzenlenen bombalı saldırıda 30 kişi hayatını kaybetti. Dışişleri Bakanlığı yayınladığı mesaj ile "Menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifa, dost ve kardeş Afgan halkına ve hükümetine içten taziyelerimizi sunuyoruz" açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet